O zagrożeniach m.in. zgłaszanych za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, programie „Dzielnicowy bliżej nas” i związanej z nim aplikacji „Moja Komenda”, a także o stanie bezpieczeństwa i podejmowanych działaniach rozmawiali wczoraj grodziscy policjanci z mieszkańcami Podkowy Leśnej. Uczestnicy debaty społecznej mieli okazję dowiedzieć się więcej o nowych narzędziach do zgłaszania zagrożeń i kontaktu z funkcjonariuszami oraz podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa w mieście.

Wczoraj o godz. 17.00 w Pałacyku Kasyno w Podkowie Leśnej odbyła się debata społeczna pn.: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W spotkaniu wziął udział I  Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Mazowieckim- podinspektor Wojciech Bogiel oraz policjanci Posterunku Policji i Komendy Powiatowej, a także burmistrz Podkowy Leśnej- Artur Tusiński i zainteresowani bezpieczeństwem mieszkańcy miasta.

Podczas debaty Kierownik Posterunku Policji w Podkowie Leśnej – asp.szt. Małgorzata Witkowska przedstawiła prezentację dotyczącą stanu bezpieczeństwa na terenie miasta. Następnie zostało omówione działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i sposób posługiwania się nią. Uczestnicy poznali też zagrożenia zgłaszane za pośrednictwem Mapy. Ważnym elementem spotkania było też zapoznanie z programem „Dzielnicowy bliżej nas” i aplikacją „Moja Komenda”.  

W czasie rozmowy na temat lokalnych zagrożeń uczestnicy byli zainteresowani funkcjonowaniem posterunku oraz działaniami policjantów w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wnioski i uwagi mieszkańców zostały zapisane i będą uwzględniane w toku codziennej służby.

Polub nas na Facebook