Końcówka obecnej kadencji obfituje w wiele nowych i bardzo ważnych inwestycji drogowych w Podkowie Leśnej. Wiele z nich uda się zrealizować dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych.

Obecnie trwa przebudowa dwóch ważnych ulic – Zachodniej i Warszawskiej. Dzięki dobrej pogodzie i niemal zawrotnemu tempu jest duża szansa, że drogi te zostaną oddane jeszcze przed świętami.

Rozpoczęła się też przebudowa ul. Kolejowej, która ze względu na bliskość torów WKD i wymóg rozbieralności nawierzchni w odróżnieniu od dwóch wcześniejszych inwestycji będzie wykonana z kostki.

To jednak nie koniec inwestycji. W lutym ogłoszony zostały przetargi na przebudowę ulic: Modrzewiowej, Grabowej i Sosnowej. Dzięki pozyskanej w zeszłym roku dotacji, koszt prac zostanie pokryty w 95% ze środków zewnętrznych.

Dodatkowo na ostatniej sesji udało się znaleźć środki na przebudowę ul. Błońskiej, Głównej i Kukułek z wyniesionym skrzyżowaniem z ul. Ptasią oraz zaprojektowanym zwężeniem jezdni w celu spowolnienia ruchu. Ulice będą w pełni przebudowane, asfaltowe, z odwodnieniem. Jako ciekawostkę warto dodać, że zbiorniki retencyjne w ul. Kukułek będą miały zdolność retencjonowania 1.919 m3 wody opadowej rocznie, w całym pasie ul. Błońskiej ponad 4.520 m3.

 

Polub nas na Facebook