Zakończyła się przebudowa niepozornego, ale bardzo ważnego skrzyżowania ulic Akacjowa/Świerkowa/Modrzewiowa. W trakcie realizacji są także inne inwestycje drogowe w Podkowie Leśnej.

Zakończyły się prace związane z przebudową skrzyżowania ulic Akacjowej, Świerkowej i Modrzewiowej oraz przebudowa fragmentu ulicy Świerkowej od ul. Akacjowej do terenu kolejowego. Na skrzyżowaniu położono nawierzchnię bitumiczną, natomiast dojście do terenu WKD zostało wyłożone kostką betonową.

Skrzyżowanie to, wraz z wielkimi kałużami znajdowało się na wprost wjazdu do MOK. Przechodzi tędy wiele osób korzystających z pociągów WKD. Wody opadowe odprowadzane będą do studni chłonnych, dzięki czemu woda zalewająca dotychczas wjazd na teren MOK’u przestanie być problemem.

Warto przypomnieć, że trwa również przebudowa ul. Wróblej na odcinku od ulicy Jaskółczej do Sokolej razem z fragmentem ulicy Sokolej. Na przebudowywanym odcinku wykonane zostaną nawierzchnia bitumiczna oraz zjazdy i dojścia do furtek z kostki betonowej. Odwodnienie pasa drogowego wykonane zostanie za pomocą drenażu „francuskiego” oraz podziemnych skrzynek retencyjno-rozsączających lub studni chłonnych. Na przebudowywanym odcinku system podziemnych zbiorników będzie miał zdolność zatrzymania i retencjonowania ponad 1413 m³ wód opadowych. Wprowadzone zostaną nowe stałe organizacje ruchu oraz elementy wymuszenia spowolnienia ruchu, w tym wyniesione powierzchnie skrzyżowań ulicy Wróbla z ulica Szczyglą i Sokolą. Pojawią się szykany i zawężenie pasa jezdni.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Kolejne ulice przebudowane


To może Cię zainteresować: