Kryminał rodem z… Podkowy

18 czerwca na ekranach kin zadebiutuje film "W jak morderstwo" oparty na książce Katarzyny Gacek o tym samym tytule. Nic dziwnego, że obraz traktujący o zbrodni popełnionej w Podkowie Leśnej, realizowany był w Mieście-Ogrodzie.

Reżyserem i współscenarzystą kryminału jest Piotr Mularuk, a w obsadzie możemy podziwiać Annę Smołowik, Pawła Domagałę, Piotr Adamczyka, Rafała Królikowskiego, Dorota Segda, Szymon Bobrowski, Olga Sarzyńska, Przemysław Bluszcz, Przemysław Stippa, Jacek Knap, Emma Giegżno, Sandra Herbich oraz Jowita Budnik.

Radości z premiery nie kryje autorka książki. – "W jak morderstwo" ma przewrotny tytuł, wciągającą kryminalną zagadkę i bohaterów, których się nie da nie kochać. A do tego jest zabawne i błyskotliwe. Piotr Mularuk zrobił z mojej książki urocze, lekkie, inteligentne kino. Lepszej adaptacji nie mogłabym sobie wymarzyć – powiedziała Katarzyna Gacek portalowi Filmweb.

Plan zdjęciowy wspomina z rozrzewnieniem burmistrz Podkowy Leśnej, który był jednym ze statystów. – Pamiętam doskonałą zabawę podczas kręcenia filmu, w którym poza wielkimi gwiazdami, swoje skromne role odegrało wielu mieszkańców – napisał na wieść o rychłej premierze, Artur Tusiński.

Jaką historię opowiada film? Mieszkająca w Podkowie Leśnej Magda (w tej roli Anna Smołowik) przypadkowo odkrywa w parku ciało zamordowanej kobiety. Denatka ma na szyi wisiorek w kształcie litery „W” – identyczny, jak ten należący do jej dawno zaginionej przyjaciółki, Weroniki. Śledztwo prowadzi komisarz Jacek Sikora (Paweł Domagała). Czy morderca zostanie ukarany? Zapraszamy do kin.

 

Polub nas na Facebook