Małżeństwo, podejrzane o kradzież roweru miejskiego w Podkowie Leśnej zatrzymali grodziscy policjanci. Do ustalenia osób przyczynił się system zabezpieczający jednoślad, którego sygnał wskazał funkcjonariuszom ich posesję. 68-letnia kobieta i 59–letni mężczyzna usłyszeli zarzuty wspólnego dokonania kradzieży. Oboje przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karom.

Grodziscy policjanci przez kilka dni prowadzili intensywne poszukiwania roweru miejskiego, którego kradzież została zgłoszona przez pracownika Urzędu Miasta w Podkowie Leśnej. W trakcie  tych działań kryminalni przeanalizowali dane z systemu zabezpieczającego jednoślad. Lokalizator wskazywał jedną z posesji w sąsiedniej miejscowości. Policjanci natychmiast pojechali w wytypowane miejsce. Na posesji nie odnaleźli jednak poszukiwanego roweru, a mieszkające tam małżeństwo zostało zatrzymane do wyjaśnienia.

Podczas dalszych czynności kobieta i mężczyzna przyznali się do zabrania pojazdu z ulicy w Podkowie Leśnej i usunięcia blokady koła, a następnie porzucenia roweru. 68-latka i 59–latek usłyszeli już zarzuty wspólnego dokonania kradzieży. Oboje przyznali się do przestępstwa i dobrowolnie poddali karom. Ten czyn zagrożony jest nawet 5-letnim pozbawieniem wolności.

Polub nas na Facebook