W niedzielę 12 lipca, Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich zaprosiło sympatyków muzyki klasycznej na pierwszy, po przerwie spowodowanej pandemią, koncert realizowany w ramach cyklu „Muzyczny Five o’Clock”, którego pomysłodawcą i gospodarzem jest muzyk i wieloletni mieszkaniec Podkowy Leśnej – Józef Kolinek.

Józef Kolinek, przedstawił młodych wykonawców: Dorotę Kolinek (altówka), studentkę I roku Royal Academy of Music w Londynie, laureatkę międzynarodowych oraz ogólnopolskich konkursów oraz Pawła Murantę (fortepian) tegorocznego maturzystę Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 przy ul. Miodowej w Warszawie, obdarzonego również pięknym głosem, którego niestety nie było nam dane słyszeć, a szkoda. Oboje wykonawcy pochodzą z muzycznych rodzin.

Podczas koncertu, licznie zebrani w sali i na trasie I piętra Pałacyku Kasyno (wymogi czasów pandemii) sympatycy muzyki klasycznej usłyszeli wykonywane solo i w duecie utwory skomponowane przez: F. Schuberta, J. S. Bacha, L. van Beethovena, R. Twardowskiego, F. Chopina i M. Brucha. Na bis Dorota Kolinek i Paweł Muranta wykonali ponownie utwór R. Twardowskiego  „Medytacje”.

Józef Kolinek, przed każdym wykonywanym utworem, przekazywał wiele ciekawych informacji o jego kompozytorze. Koncert przyciągnął wielu mieszkańców Podkowy Leśnej i okolic, spragnionych posłuchać muzyki na żywo.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: "Muzyczny Five o’Clock" w Podkowie Leśnej