Epidemia Koronawirusa jest nie tylko zagrożenie dla ludzi, ale i dla lokalnego biznesu. Dlatego Burmistrz Miasta Podkowa Leśna podjął decyzję o obniżeniu czynszu przedsiębiorcom prowadzącym działalność we wszystkich lokalach miejskich/nieruchomościach w Podkowie Leśnej w miesiącach marzec – kwiecień – maj o 70%. Jest to obniżka dla przedsiębiorców, którzy nie zawiesili całkowicie prowadzenia działalności. W przypadku całkowitego zamknięcia lokalu i nieprowadzenia działalności, opłaty w tym okresie zostają całkowicie zawieszone.

- Zdecydowałem, że w miesiącach marzec - kwiecień - maj obniżam czynsz o 70% dla przedsiębiorców prowadzących działalność we wszystkich lokalach miejskich/na nieruchomościach w Podkowie Leśnej (którzy nie zawiesili całkowicie jej prowadzenia), a w przypadku całkowitego zamknięcia i nieprowadzenia, zawieszam płacenie w tym okresie. Mam nadzieję że to w jakimś stopniu pozwoli przetrwać i odnaleźć się w tej trudnej sytuacji. Jako były przedsiębiorca widzę zdecydowanie niewystarczające kroki podejmowane przez władze centralne w zakresie wsparcia, szczególnie drobnym przedsiębiorcom. Zachęcam do korzystania z usług w Podkowie Leśnej (na wynos, na telefon, przez internet) - wspierajmy się lokalnie. - mówił Burmistrz Artur Tusiński.

Warto zazanczyć, że to nie jedyna forma wsparcia. Na stronie podkowiańskiego magistratu opublikowana została również mapa z adresami i telefonami przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność na terenie miasta. Znajdą tam Państwo informacje o usługach świadczonych w tym trudnym czasie, m.in. o zamówieniach na telefon, na wynos. Mapa jest na bieżąco uaktualniana.

Polub nas na Facebook