Grodziscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 5 osób, podejrzanych o usiłowanie kradzieży z włamaniem na posesji w Podkowie Leśnej. Kobieta i trzej mężczyźni wpadli wewnątrz budynku z łupami przygotowanymi do kradzieży. Wkrótce zatrzymany został także piąty podejrzany. Wszyscy usłyszeli jednakowe zarzuty karne. Za popełnione przez nich przestępstwo grozi kara nawet 10 lat więzienia.

Grodziscy policjanci otrzymali informację o osobach, które weszły na teren niezamieszkałej posesji w Podkowie Leśnej. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. W jednym z budynków zauważyli 4 osoby, które próbowały uciec. Młoda kobieta i 3 mężczyźni zostali zatrzymani i skontrolowani. Przy 16-latce, 17-latku, 22-latku i 37-latku a także w przygotowanych do wyniesienia torbach, policjanci znaleźli różne przedmioty stanowiące wyposażenie pomieszczeń. Rzeczy pochodzące z posesji mundurowi zabezpieczyli także w samochodzie zatrzymanych. Cała czwórka została zatrzymana. Policjanci ustalili, że w przestępstwie mógł brać udział także 41-latek, który również trafił do celi grodziskiej komendy.

Właściciel posesji wycenił wartość odzyskanych rzeczy na prawie 5 tysięcy złotych. Po zgromadzeniu materiałów cała piątka usłyszała zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Sprawą nieletniej zajmie się sąd rodzinny, a czterech mężczyzn odpowie przed sądem karnym. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 10 lat więzienia.

Polub nas na Facebook