Uprawa konopi w piwnicy zlikwidowana

Grodziscy policjanci znaleźli i zlikwidowali uprawę konopi, prowadzoną w piwnicy domu w Podkowie Leśnej. W wynajmowanych przez 31–latka pomieszczeniach zostało zabezpieczonych 47 roślin konopi oraz wszystkie urządzenia i przedmioty służące do prowadzenia przestępczej działalności. Przebywająca w domu kobieta trafiła do szpitala po zażyciu narkotyków. Na miejscu policjanci zatrzymali Krzysztofa K. Mężczyzna usłyszał zarzuty prowadzenia uprawy konopi, która mogła dostarczyć znacznych ilości środków odurzających oraz posiadania tych środków. Po przesłuchaniu w prokuraturze zatrzymany skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze za te przestępstwa.

Przed 16.00 grodziscy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z domów w Podkowie Leśnej, gdzie mieszkańcy mogli potrzebować pomocy po zażyciu narkotyków. Na miejscu funkcjonariusze zastali kobietę, której zachowanie wskazywało na silne odurzenie. Do 25–latki została wezwana pomoc medyczna i kobieta trafiła do szpitala. W domu był również mężczyzna, który potwierdził, że jego znajoma zażyła jakieś środki odurzające, ale on nie potrzebuje pomocy. Po wstępnym sprawdzeniu wynajmowanego przez 31-latka lokalu funkcjonariusze znaleźli ususzoną sadzonkę marihuany. Podczas dalszych poszukiwań policjanci dostali się do pomieszczenia w piwnicy, w którym ujawnili dwie podświetlone kabiny wyposażone w specjalną aparaturę, a w nich kilkadziesiąt doniczek z półmetrowymi roślinami konopi.  

Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego prokurator przedstawił  Krzysztofowi K. zarzuty uprawiania konopi, z której można było wytworzyć znaczną ilość nielegalnego ziela oraz posiadania środków odurzających. Mężczyzna przyznał się do tych przestępstw i dobrowolnie poddał się karze.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Uprawa konopi w piwnicy zlikwidowana