O bieżących zagrożeniach, działaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, programie „Dzielnicowy bliżej nas” i związanej z nim aplikacji „Moja Komenda”, a także o stanie bezpieczeństwa i podejmowanych działaniach rozmawiali wczoraj grodziscy policjanci z mieszkańcami Podkowy Leśnej podczas debaty społecznej. Wszystkie spostrzeżenia na temat bezpieczeństwa w mieście posłużą policjantom do jeszcze efektywniejszego planowania swoich zadań.

Wczoraj w godz. 18.30 – 20.00 w Pałacyku Kasyno w Podkowie Leśnej odbyła się debata społeczna pn.: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W spotkaniu wziął udział I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Mazowieckim- podinsp.Wojciech Bogiel oraz policjanci podkowiańskiego Posterunku  Policji i zainteresowani bezpieczeństwem mieszkańcy miasta.

Podczas debaty Kierownik Posterunku Policji w Podkowie Leśnej – asp.szt. Artur Duszyński przedstawił prezentację dotyczącą stanu bezpieczeństwa na terenie miasta. Zostało omówione działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i informacje zgłaszane za pośrednictwem Mapy. Elementem spotkania było też zapoznanie z programem „Dzielnicowy bliżej nas” i aplikacją „Moja Komenda” oraz przedstawienie zadań obecnych na spotkaniu dzielnicowych.  

W czasie rozmowy na temat lokalnych zagrożeń uczestnicy zgłaszali miejsca, w których dochodzi do łamania przepisów w zakresie ruchu drogowego, szczególnie przekraczania prędkości i niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. Mieszkańcy byli zainteresowani również zanieczyszczeniami powietrza. Wszystkie wnioski i uwagi mieszkańców będą uwzględniane w toku codziennej służby policjantów.

Polub nas na Facebook