Zapraszamy na koncert Włodka Pawlika - “Baczyński 100”

W sobotę 19 marca zapraszamy na koncert “Baczyński 100” w wykonaniu Włodka Pawlika, Natalii Wilk i Marka Bałaty z recytacjami Daniela Olbrychskiego. Początek o godz. 19.00 w sali koncertowej przy Świerkowej 1. Bilety e cenie: 60 zł (normalny) i 50 zł (ulgowy). Kontakt: olga.zdybel@ckiopodkowa.pl, tel.: 571 271 790

Włodek Pawlik – muzyka
Natalia Wilk / Marek Bałata – śpiew

Daniel Olbrychski – recytacje

Zespół muzyczny:
Włodek Pawlik -fortepian/ kier. muzyczne
Łukasz Pawlik – syntezatory
Damian Kostka- bass
Cezary Konrad- perkusja

Projekt poetycko – muzyczny „Baczyński 100” powstał na zamówienie Samorządu Województwa Mazowieckiego w związku z przypadającą w 2021 roku 100. rocznicą urodzin genialnego poety pokolenia Kolumbów – zastrzelonego w Powstaniu Warszawskim, żołnierza Armii Krajowej Krzysztofa K. Baczyńskiego. Skomponowania muzyki do wybranych wierszy podjął się Włodek Pawlik, laureat Grammy i Honorowy Obywatel Podkowy Leśnej. Powstały nowe utwory wokalne, które zadziwiają współczesnym brzmieniami, nawiązującym do idiomu jazzu i alternatywnego popu, w znakomitej interpretacji Natalii Wilk i Marka Bałaty, przybliżając w ten sposób uniwersalny i ponadczasowy fenomen poezji Baczyńskiego.
Premierowy koncert odbył się 1 sierpnia 2021 w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w Amfiteatrze na Woli w Warszawie i wywołał autentyczne wzruszenie licznie przybyłej publiczności.

Koncert w Podkowie Leśnej będzie miał szczególną rangę, albowiem zaproszenie do udziału przyjął jeden z największych polskich aktorów, mieszkaniec Podkowy Leśnej – Daniel Olbrychski, którego będzie można usłyszeć w mistrzowskich recytacjach wierszy poety.
Godnym podkreślenia jest również fakt, że do Podkowy Leśnej , a konkretnie do Stawiska przyjeżdżał na wakacje Baczyński, którego talent poetycki wyjątkowo cenił Jarosław Iwaszkiewicz, jak zresztą cała ówczesna elita artystyczna Warszawy. Wypada teraz wspomnieć wybitną kreację aktorską Daniela Olbrychskiego w filmie Andrzeja Wajdy „Brzezina”, który powstał na podstawie opowiadania Iwaszkiewicza i był kręcony w Stawisku. I tak wątki historyczne splatają się dzisiaj w tej niezwykłej koincydencji ludzi i miejsca z koncertem zaplanowanym na 19 marca 2022 w CKiIO w Podkowie Leśnej….

Termin: 19 marca 2022 (sobota), godz. 19:00
Miejsce: Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich, ul. Świerkowa 1, Podkowa Leśna

Bilety: 60 zł normalny
50 zł ulgowy (uczniowie, studenci do 26 r.ż., posiadacze Karty Dużej Rodziny, posiadacze Podkowiańskiej Karty Mieszkańca, seniorzy 60+)

Miejsca nienumerowane

Bilety do kupienia na: https://biletyna.pl/koncert/Baczynski-100

Kontakt: olga.zdybel@ckiopodkowa.pl, tel.: 571 271 790

Polub nas na Facebook