Magiczny Botaniczny

Po raz pierwszy od 200 lat Warszawski Ogród Botaniczny UW zaprasza zwiedzających zimą! Wśród uśpionych roślin ukrytych pod śniegowymi czapami zakwitły świetlne rzeźby kwiatów, krzewów, ptaków i leśnych zwierząt. Wytrawne oko obserwatora znajdzie nie tylko wiekowe sosny, sympatyczne wiewiórki, czy kwietne dywany, ale też ukryte wśród drzew jelenie i wielkiego miłośnika miłorzębu – prehistorycznego mamuta.

Mikoryza, dziwidło, mandragora? Może brzmieć tajemniczo, ale dowiesz się o nich więcej korzystając z dostępnej na miejscu gry terenowej przeznaczonej dla dzieci i dorosłych, którzy swoim uśmiechami  dają znać o zadowoleniu z wizyty w tym magicznym świecie iluminacji. „Cały ogród robi ogromne wrażenie, naprawdę! Bałam się rozczarowania, a zupełnie niepotrzebnie! Mamut, ptaki, wiewiórki... Trudno się zdecydować! Świetna robota!” - mówi pani Aleksandra. Wchodząc do ożywionego świata roślin możesz pozwolić sobie na doświadczanie teraźniejszości poprzez pobudzanie zmysłów. Spróbuj swoich sił na interaktywnym pianinie i zanurz się w świat muzyki. Zadbaj o siebie zatrzymując się w gonitwie dnia codziennego synchronizując się z kojącym rytmem W Strefie Oddechu. Obudź dziecięcą radość kąpiąc się w światłach tunelu przenoszącego w nieznane dotąd odczucia. Dołóż cegiełkę „rytualnego tańca” wspomagając wzrost imponującego dziwidła.

Zabierz swoich najbliższych na Aleje Ujazdowskie 4 codziennie do 27 lutego 2022 od 16 do 21. Pozwól nam zobaczyć jak wygląda ogród Twoim okiem dodając do relacji #magicznybotaniczny. Bądź na bieżąco z wydarzeniami w trakcie trwania wystawy obserwując nas na Facebooku: @LumagicaPL i Instagramie; @lumagica_warszawa.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Magiczny Botaniczny