Maski do włosów farbowanych – które będą najlepsze?

Czasami po prostu marzymy o zmianie koloru włosów. Musimy mieć jednak świadomość, że nasze włosy mogą różnie reagować nawet na farby sprawdzone, bezpieczne i pozbawione amoniaku. Na pewno konieczne jest stosowanie takiej pielęgnacji, która doskonale wzmocni włosy, odżywi je i ochroni przed uszkodzeniami spowodowanymi czynnikami zewnętrznymi. Ale jak powinna wyglądać codzienna rutyna? Nie można zapominać o tak ważnych produktach, jakimi są szampony, odżywki oraz maski do włosów. 

Farbowanie włosów – co warto o nim wiedzieć?

Koloryzacja włosów to coś, na co decyduje się wiele kobiet i coraz więcej panów. To sprawdzony sposób na szybką metamorfozę, dzięki której możemy poczuć się lepiej w swojej skórze. Czasami aplikowana farba zakrywa te siwe włosy, których nie do końca lubimy, a w innym przypadku po prostu ciekawe barwy i odcienie pomagają nam wyrazić siebie.

Wyróżniamy koloryzację trwałą i półtrwałą. W przypadku tej drugiej w składzie kosmetyku nie znajdziemy rozjaśniacza, gdyż nie jest on tam potrzeby. To od nas zależy, czy chcemy eksperymentować i próbować z nowymi kolorami, czy może nieco rzadziej pojawiać się u fryzjera (lub też robić to w domowym zaciszu) i maskować widoczne odrosty. 

Warto jednak wiedzieć, że po pierwszej koloryzacji włosów (ale czasami też kolejnych), zalecana jest zmiana rutyny pielęgnacyjnej. Dobrze wtedy sięgnąć po specjalne maski do włosów farbowanych Garnier.

Maski do włosów – rodzaje, właściwości i sposoby aplikacji

Znane nam maski do włosów występują w różnych wariantach. Najczęściej różnią się od siebie zarówno składem, właściwościami oraz – oczywiście – sposobem aplikacji. Zdecydowanie najpopularniejsze warianty to te, które nakłady na włosy na kilka bądź kilkanaście minut. Tutaj warto kierować się wskazówkami, które producent umieścił na opakowaniu. 

Nie można też zapominać, że istnieją takie maski do włosów, które są na tyle uniwersalne, że spełniają rolę kilku kosmetyków jednocześnie. Sprawdzają się doskonale jako podkład do olejowania, ale także podczas aplikacji na kilka godzin lub nawet całą noc. Tymczasem zmyte zaraz po ich nałożeniu idealnie zastępują klasyczną odżywkę. Takie kosmetyki doskonale sprawdzą się u osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze świadomą pielęgnacją. 

Jakie maski do włosów farbowanych warto wybrać? 

Trudno jest wskazać jeden, konkretny rodzaj maski do włosów, która sprawdzi się u każdego. Potrzeby są różne i jest to ważne także w przypadku, gdy mówimy o wcześniejszym stosowaniu farby. Wiele osób twierdzi bowiem, że trwała koloryzacja bardzo niszczy włosy – tak było zapewne dawniej, kiedy stosowane składniki były silniejsze i bardziej destrukcyjne. Dzisiaj również może się to zdarzyć, natomiast jest to kwestia źle dopasowanego produktu lub zbyt częstego rozjaśniania. Nie oznacza to jednak, że kolorowe farby zupełnie nie mają żadnego wpływu na stan struktury włosa.

Czasami koloryzacja sprawia, że fryzura staje się trudniejsza w stylizacji i nieco napuszona, dlatego tutaj dobrze jest sięgnąć po maskę kondycjonującą, która doskonale poradzi sobie też z efektem poszarzałych, matowych kosmyków. A co w momencie, kiedy włosy stały się zbyt sypkie i przypominają siano? Tutaj problem może stanowić brak nawilżenia, stąd też koniecznie należy szukać idealnego kosmetyku odwracającego ten proces. Poszczególne potrzeby, na jakie odpowiadają dostępne maski do włosów farbowanych to: odżywianie, przywracanie blasku, wygładzenie, eliminowanie puszenia, podtrzymywanie skrętu oraz przede wszystkim zapobieganie wypłukiwania farby. 

Domowe maski do włosów farbowanych

Z powodzeniem znajdziemy też przepisy na maski do włosów, które możemy wykonać samodzielnie, w domowym zaciszu. Na pewno są one ciekawym dodatkiem w pielęgnacji, ale nie jesteśmy w stanie stworzyć w kilka minut tak zaawansowanego produktu, który będzie posiadał tak silne składniki aktywne, wnikające głęboko w strukturę włosa. Lepiej więc potraktować je jako urozmaicenie rutyny oraz wsparcie dla klasycznych, drogeryjnych masek.

materiał zewnętrzny

Polub nas na Facebook