W dniu 1 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka. Z tej okazji w wielu miastach Polski zorganizowane były liczne festyny, pikniki czy gry i zabawy dla najmłodszych.

Ten dzień kojarzony jest przede wszystkim z dmuchańcami i watą cukrową, które znaleźć można było w praktycznie każdym miejscu w regionie. Atrakcji nie brakowało również w powiecie pruszkowskim. Starostwo przygotowało piknik rodzinny, na którym na najmłodszych czekały animacje i warsztaty, prezentacje zajęć Młodzieżowego Domu Kultury, występy laureatów konkursu „Śpiewaj, nie ziewaj” oraz spektakl pt. „Księżniczka Rosa i Klimek”. W Michałowicach za to zorganizowano Gminne Dni Dzieci i Rodziców, na których postawiono na aktywności sportowe – m.in. szkolenie kajakarskie, rajd nordic walking, zawody rowerowe czy warsztaty wpływu sportu na zdrowie. Gry i zabawy sportowe zorganizowane zostały także w Piastowie, gdzie oprócz tego odbywały się przejażdżki na kucykach oraz bieg przedszkolaka. W plenerze na terenie parku w Raszynie dzieci mogły brać udział w warsztatach edukacyjnych, występach małych artystów, animacjach i spektaklu Teatru Kultureska. Wyjątkowe Dni Dziecka przygotowane zostały w Pruszkowie, gdzie najmłodsi mogli brać udział w Runmageddon Kids, czyli biegu z przeszkodami. A poza tym także w warsztatach kulinarnych i zajęciach zumby. Brwinów rozłożył wydarzenia dla dzieci na cały miesiąc, a w programie przygotowano m.in. pikniki, spektakle, spotkania autorskie czy aktywności sportowe.

W Grodzisku Maz. również postawiono na dobrą zabawę z różnorodnymi atrakcjami. Były warsztaty plastyczne, gry i zabawy edukacyjne, zajęcia sportowe wraz ze ścianką wspinaczkową oraz dmuchańce, do których ustawiały się długie kolejki. W Gminie Baranów przygotowano za to gry i zabawy ruchowe, pokazy tańca i pokazy młodych artystów. Podkowa Leśna zaprosiła dzieciaki na koncert w plenerze z zespołem Czereśnie, a Jaktorów m.in. na gry i zabawy ze strażakami, policjantami i harcerzami, laboratorium magii czy wiatrakowiec. W Milanówku zaś odbywał się piknik z warsztatami plastycznymi, spotkaniem autorskim z Natalią Boniewicz i eko-quiz z nagrodami. Dużo zajęć miały tez dzieci z Żabiej Woli. Tu odbył się rycerski tor przeszkód, występy laureatów polskiej piosenki, muzyczna bajka i musical familijny, a po za tym stoiska ze słodkim poczęstunkiem i zabawy z kaligrafią.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Moc atrakcji na Dzień Dziecka