Nigdy nie zostawiaj dziecka w foteliku w czasie upałów

Okres słonecznych i ciepłych dni, wysokich temperatur, to czas, kiedy zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa naszych dzieci, które pozostawione w samochodzie, nie zawsze mają szansę zawołania o pomoc.

Przed nami coraz cieplejsze dni, coraz wyższe temperatury powietrza. W tym czasie zabiegani, chcąc „oszczędzić czas” na zakupach, zostawiamy dziecko w samochodzie, ponieważ ogląda film czy śpi i „szkoda go budzić”. Niestety, choć kupujemy kilka rzeczy, czas oczekiwania w kolejce może nas zaskoczyć. Ta chwila może wystarczyć, by karoseria samochodu nagrzała się do bardzo wysokiej temperatury. Pojazd staje się piekarnikiem, gdzie od tragedii mogą dzielić nas sekundy. Nieodpowiedzialne zachowanie rodziców może doprowadzić do nieszczęścia. Wysoka temperatura powoduje natychmiastowe wycieńczenie organizmu.

Reaguj!

Widząc pozostawione dziecko w rozgrzanym samochodzie natychmiast powiadom odpowiednie służby. Dzwoń pod numer 112.

Jeżeli widzisz, że z dzieckiem dzieje się coś niepokojącego, sytuacja wymaga szybkiego działania- możesz wybić szybę w pojeździe. Działasz ratując ludzkie życie.

Należy również przypomnieć, że w samochodzie podczas upałów pozostawione zwierzęta również cierpią i nie zapominajmy o nich.

Polub nas na Facebook