Prezent na chrzest – unikatowa pamiątka z niezwykłego dnia

W religii chrześcijańskiej, chrzest stanowi obrzęd nawrócenia oraz oczyszczenia z grzechów, sprawowany na polecenie jego założyciela Jezusa Chrystusa. Podczas chrztu dziecko obmywane jest wodą na znak jego ponownej czystości oraz wyzbycia się grzechu pierworodnego. Obecnie chrzest stanowi również wydarzenie o charakterze wysoce sentymentalnym; bardzo często sakrament łączy się ze świętowaniem i spotkaniem w gronie rodziny oraz przyjaciół. Każdy zaproszony stara się podarować dziecku wspaniały upominek, który jednocześnie będzie stanowił znakomitą pamiątkę z okazji tego niezwykłego święta, które wypada wyłącznie raz w życiu. Współczesny wybór prezentów na chrzest jest ogromny; zastanawiając się nad obdarowaniem bliskiej osoby można pójść zarówno w stronę tradycyjną, jak i wysoce nowoczesną. Istnieją specjalne strony internetowe, które dedykowane są wyłącznie prezentom. Postanowiliśmy stworzyć małą listę inspiracji, z których można skorzystać w trakcie wybierania prezentu z okazji chrztu świętego.

Jaki prezent na chrzest kupić dla dziewczynki?

Jednym z najpopularniejszych prezentów na chrzest wręczanych dziewczynkom jest przede wszystkim biżuteria. Można tu wymienić zarówno łańcuszki, medaliki, bransoletki oraz subtelne kolczyki. Każdy rodzaj ozdoby może nawiązywać do przyjętego sakramentu swoim ciekawym wzornictwem. Ciekawą propozycję stanowi prezent na chrzest od Murrano w postaci złotego naszyjnika z wizerunkiem zamyślonego cherubina. W przypadku zakupu prezentu dla dziewczynki, świetnym wyjściem może okazać się również szkatułka na biżuterię, której wieko ozdobione jest misternym grawerunkiem. W środku ukryta jest zaś pozytywka, która wygrywa jeden z utworów skomponowanych przez słynnego muzyka, który rzekomo stworzył go dla swojej wielkiej miłości. Do szkatułki zawsze można wsadzić drobny prezent w postaci kolczyków, które nie muszą nawiązywać do samej ceremonii. Uroczą propozycję stanowią srebrne kolczyki w kształcie koniczynek, na których przysiadły biedronki.

Co wybrać na prezent z okazji chrztu dla chłopca?

Zupełnie jak w przypadku dziewczynki, u chłopca również sprawdzi się misterna biżuteria. W tym przypadku znacznie lepiej jest postawić na mocny łańcuszek wykonany z wysokiej klasy materiałów, z zawieszką przedstawiającą Matkę Boską, Jezusa czy anioła, który miałby stróżować dziecku przez całe jego życie. Mniej typowym pomysłem okazać się może poduszka z nadrukowanymi na niej życzeniami. Delikatna bawełna utuli niejedną osobę do snu, nie podrażniając przy tym delikatnej skóry dziecka. Kreatywnym prezentem dla malucha może okazać się również książka zawierająca w sobie najważniejsze historie biblijne, jakie zgromadzono. Opatrzona w barwne ilustracje, z powiększonym tekstem przyjaznym oku dziecka, może okazać się jego pierwszą lekturą – najpierw czytaną z rodzicami, później już samodzielnie. Książka posiada twardą, odporną na zgniecenia i zarysowania oprawę, a na jej okładce umieścić można dedykację, co jeszcze bardziej podkreśli osobisty wymiar danego prezentu.

Jaki prezent na chrzest powinni podarować rodzice chrzestni?

Rodzice chrzestni pełnią niezwykle istotną rolę w procesie przygotowywania dziecka do pierwszego sakramentu; ich rola nie kończy się wyłącznie na tym. Przede wszystkim mają oni być swoistymi przewodnikami duchowymi malucha podczas kolejnych etapów jego dorastania. Nikt nie wymaga od rodziców chrzestnych kosztownych prezentów – chrzestni bardzo często chcą jednak obdarować malucha prezentem, który przysłuży mu się w przyszłości. Chociaż nikt nie wymyślił jeszcze specjalnych prezentów zarezerwowanych wyłącznie dla rodziców chrzestnych, którzy chcą obdarować dziecko czymś wyjątkowym, w sieci znajdziemy masę propozycji. Najciekawszą formą upominku dla chrześniaka lub chrześnicy jest niespodzianka ze specjalnym grawerem. Możliwość spersonalizowania życzeń daje chrzestnym szansę na stworzenie wyjątkowego prezentu, który po latach będzie mógł towarzyszyć dziecku na drodze wiary jako pamiątka z tego szczególnego dnia.

materiał zewnętrzny

Polub nas na Facebook