Sypialnia nie będzie miejscem wypoczynku z prawdziwego zdarzenia, jeśli nie znajdą się w niej dwa meble. Pierwszy to oczywiście łóżko, a drugim jest szafka nocna. Każda pełni w niej zarówno rolę praktyczną, jak i ozdobną. Obecnie w sprzedaży znajduje się mnóstwo mebli tego typu – różnią się gabarytami, kolorystyką oraz stylem wykonania. Jak dobrać najlepszą do swojej sypialni?

Szafka nocna dopasowana do stylu i potrzeb

Szukając szafki nocnej, musisz dobrać ją przede wszystkim tak, aby wpasowywała się w styl aranżacji pomieszczenia. Nie powinno być z tym problemu, gdyż producenci mebli starają się zaspokoić potrzeby wszystkich klientów. Dlatego znajdziesz szafki nocne w stylu klasycznym, nowoczesnym, minimalistycznym, industrialnym, glamour i w innych.

W każdy ze stylów dostępnych jest kilka wersji kolorystycznych, co jeszcze bardziej ułatwia dopasowanie mebla do wystroju sypialni. Jednak poszczególne modele mogą różnić się od siebie konstrukcją, a co za tym idzie – oferowaną funkcjonalnością. Wszystkie łączy jedno – praktyczny blat, który jest wręcz idealnym miejsce do postawienia lampki nocnej, odłożenia na noc telefonu, okularów czy na kubek z herbatą lub szklankę z napojem. Pod blatem może znajdować się półka, półka i szuflada lub też sama szuflada. Niektóre szafki nocne mogą mieć nawet dwie szuflady.

W każdym przypadku są to przestrzenie doskonale nadające się na kosmetyki, akcesoria do telefonu, książki itp. Dzięki możliwości ukrycia ich w szafce możesz lepiej zadbać o porządek w sypialni. No i zyskujesz miejsce na podręczne przedmioty, przez co nie musisz trzymać ich na widoku.

Warto dodać, że projektanci mebli oferują nie tylko klasyczne rozwiązania. Szafki nocne mogą być wyposażone w szereg ciekawych dodatków, np. gniazdko USB, umożliwiające wygodne ładowanie telefonu czy zintegrowane oświetlenie LED. Dzięki temu dodatkowo zyskują na funkcjonalności, a także estetyce.

Jak dobrać najlepszą szafkę do swojej sypialni?

W każdym stylu szafki nocne dostępne są w wielu gabarytach, powstaje zatem pytanie – jak dobrać najlepszą? Przyjmuje się, że na jedną osobę w łóżku powinna przypadać jedna szafka. Dlatego łóżka małżeńskie wymagają pary szafek – każda z nich stanie po jego przeciwnej stronie. Aby spełniały swoją rolę, muszą nie tylko pasować wymiarami do dostępnej przestrzeni przy obu stronach, ale mieć również mieć blat umieszczony na takiej wysokości, aby można było swobodnie sięgnąć po leżące na nim rzeczy ręką, a światło padało dokładnie na obszar, z którego korzystamy w łóżku. A ponieważ każde łóżko ma nieco inną wysokość, szafki nocne mogą mieć od 30 do nawet 70 cm wysokości.

Nie musisz się obawiać, że nie znajdziesz szafki nocnej odpowiednich rozmiarów do swojej sypialni. Zajrzyj po prostu na stronę brw.pl. Tam w sprzedaży znajdziesz dziesiątki szafek o różnych wymiarach oraz w pełnym wyborze stylów. Wszystkie wykonane zostały z materiałów najwyższej jakości, co gwarantuje Ci długi okres ich użytkowania. A co również ważne – każda szafka dostępna jest w bardzo atrakcyjnej cenie.

Przekonaj się o tym i sprawdź https://www.brw.pl/szafki/szafki-nocne/.

Polub nas na Facebook