Ubezpieczenie na życie to coś, co zdecydowanie warto posiadać. Jest ono pomocne w wielu sytuacjach, na które nie mamy wpływu jak np. wypadki czy ciężkie choroby. Niestety, ciągle nie wszyscy je posiadają. Jak wybrać odpowiednią polisę na życie oraz w jakich sytuacjach może być pomocna? Na te i wiele innych pytań otrzymasz odpowiedź czytając ten artykuł.

Polisa na życie – czym jest?

Najprościej rzecz ujmując, polisa na życie to forma ochrony finansowej oraz wsparcia bliskich po śmierci ubezpieczonego, jednak świadczenie otrzymamy także w przypadku np. ciężkiej choroby. Towarzystwa ubezpieczeniowe w swojej ofercie posiadają różnego rodzaju rozszerzenia, które umożliwiają zwiększenie zakresu ochrony. W przypadku różnego rodzaju urazów, chorób czy wypadków, których nie jesteś w stanie przewidzieć, otrzymasz wsparcie ubezpieczyciela i będziesz mógł skupić się na powrocie do zdrowia. Niekiedy może on trwać nawet kilka miesięcy, podczas których możesz nie mieć możliwości pracy zarobkowej. Dzięki dobrej polisie na życie nie tylko pokryjesz koszty leczenia i rehabilitacji, ale będziesz mógł np. zapłacić swoje bieżące rachunki domowe. Jest to zdecydowanie produkt, który daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju, że w razie potrzeby nie zostaniemy bez pomocy. Polisą można objąć nie tylko siebie, ale także bliskie osoby.

Polisa na życie – od czego zależy jej cena?

Na rynku znajdziesz wiele firm ubezpieczeniowych, które posiadają w swojej ofercie różnego rodzaju produkty, zapewniające pomoc w przypadku różnych zdarzeń losowych. Będą miały one różny zakres, a także cenę. Co ma wpływ na to, ile zapłacisz za polisę?

  • Wiek osoby ubezpieczonej
  • Stan zdrowia osoby, która ma być ubezpieczona;
  • Zakres ochrony w ramach polisy;
  • Tryb życia oraz rodzaj wykonywanej pracy;
  • Suma, na jaką będzie się ubezpieczonym.

Wybór odpowiedniej polisy nie zawsze bywa łatwy. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z porównywarki cenowej, najlepszą polisę na życie znajdziesz na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/. Dzięki temu, w kilka minut otrzymasz porównanie różnych ofert, co znacznie ułatwia podjęcie dobrej decyzji. Żeby kupić polisę, nie musisz nawet wychodzić z domu. Zrobisz to, siedząc na kanapie we własnym domu. Zdecydowanie warto skorzystać z takiego rozwiązania.

Uposażenie – kto otrzyma pieniądze po twojej śmierci?

Jednym z głównych zadań polisy jest pomoc finansowa w przypadku śmierci ubezpieczonego. To Ty wskazujesz, kto będzie uprawniony do otrzymania świadczenia. W pierwszej kolejności dostanie je tzw. ubezpieczony główny. Zazwyczaj jest to partner, dziecko, czy np. rodzic lub rodzeństwo. Uposażony zastępczy to osoba, która dostanie pieniądze, gdy ubezpieczony główny zmarł razem z ubezpieczonym lub, gdy ubezpieczony główny przyczynił się do śmierci ubezpieczonego. Więcej na ten temat możesz się dowiedzieć na stronie internetowej Ubezpieczeniaonline.pl (https://www.ubezpieczeniaonline.pl/na-zycie/a/uposazenie-kogo-mozna-uposazyc-w-polisie-na-zycie/537.html).

materiał zewnętrzny

Polub nas na Facebook