Zapraszamy na tydzień bibliotek

Tydzień Bibliotek to czas, w którym książnice wszystkich typów otwierają się jeszcze bardziej na swoich użytkowników poprzez organizację okolicznościowych wydarzeń: spotkań, konferencji czy warsztatów. XXI edycję ogólnopolskiej akcji Tydzień Bibliotek, trwającą w dniach 8–15 maja, promuje hasło „Biblioteka – miejsce na czasie”.

Od 1985 roku Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od lat oznacza także początek Tygodnia Bibliotek. Przygotowania do obchodów Tygodnia odbywały się wcześniej, biblioteki mogły w drodze konkursu otrzymać dofinansowanie  na działania w tym zakresie.

W wielu regionalnych bibliotekach odbywają się różne działania w ramach XXI Tygodnia Bibliotek, z pewnością warto zajrzeć na strony bibliotek w poszczególnych miejscowościach.

Już 8 maja br. Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zaprasza miłośników górskich opowieści na rodzinne spotkanie z Beatą Sabałą -Zielińską, rodowitą góralką,  publicystką i dziennikarką radiową, która opowie o przygodach ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Będą to opowieści o ludziach, ale też o psich ratownikach lawinowych, bohaterach książki „TOPR. O psie, który został ratownikiem”.
10 maja br. odbędzie się otwarcie Filii biblioteki grodziskiej nr 1 w Kadach po remoncie oraz spotkanie autorskie z Bartoszem Szczygielskim w ramach Tygodnia Bibliotek, w piątkowy wieczór. Bartosz Szczygielski jest dziennikarzem i autorem trylogii kryminalnej („Aorta”, „Krew”, „Serce”), thrillerów psychologicznych oraz licznych opowiadań.

11 maja w Pawilonie Kultury w Grodzisku Mazowieckim odbędą się zajęcia pt. „Sensoplastyka.® Jogurtowe ekofarby”, a 13 maja nna zajęcia literacko-edukacyjne „Główkuj z Qlturką” oraz na cykl spotkań „Czytankowo”, które odbędą się w majowe piątki.

Miejska Biblioteka Publiczna w Milanówku 6 maja br. otworzyła nowe powierzchnie biblioteczne i w ramach Tygodnia Bibliotekarza stworzyła cykl licznych spotkań z czytelnikami. 8 maja odbędzie się wirtualny spacer po Milanówku w goglach VR, 9 maja „Czytasie” – zajęcia czytelniczi plastyczne dla dzieci, następnie 10 maja spotkanie autorskie z autorką książei Uyanga Bayarkhuu i promocję książki pt. "Ja, Mongołka! Opowieść wojowniczki".
W dniu 11 maja biblioteka zaprasza na zwiedzanie nowej przestrzeni cooworkingowej oraz  wyremontowanych pomieszczeń.

Natomiast 12 maja obędzie się spektakl „Śmiecio Eko Baja”, a 13 maja spotkanie coś dla smakoszy czekolady - warsztaty CzekoladoweLove”.
15 maja Tydzień Bibliotekarza w Milanówku kończy kiermasz książek.

Z inicjatywy Miejskiej Bibliotki Publicznej im. Poli Gojawiczyńskiej w Podkowie Leśnej tuż po Tygodniu Bibliotekarza, 19 maja 2024 r. , w drugiej lokalizacji CKiO na ul. Świekowej 1 w Podkowie Leśnej odbędzie się spotkanie wokół biografii autorstwa podkowianina Pana Aleksandra Kaczorowskiego zatytułowanej „BABEL. Człowiek bez losu.”

Biblioteki serdecznie zapraszają do uczestnictwa w wydarzeniach, które na pewno zainspirują do skorzystania z niejednej aktywności miłośników książki.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: