W ciągu ostatnich 3 dni w ramach działań „Bezpieczny weekend” grodziscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 10 osób, które wsiadły za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Kierowca opla miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu i spowodował kolizję. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu również 9 nietrzeźwych rowerzystów, którzy powodowali zagrożenia dla siebie i innych użytkowników dróg. Policjanci nadal prowadzą wzmożone działania kontrolne i apelują o rozsądek, aby majowe wolne dni były dla wszystkich bezpieczne.

Mimo wielu prowadzonych akcji i policyjnych apeli, na drogach wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący. W czasie każdej służby funkcjonariusze zwracają uwagę na podejrzane zachowanie uczestników ruchu, świadczące o możliwym stanie nietrzeźwości. W ciągu ostatnich 3 dni  podczas działań „Bezpieczny majowy weekend”  grodziscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 10 osób, które wsiadły za kierownicę swoich pojazdów w stanie nietrzeźwości.  

W sobotę po 14.00 policjanci grodziskiej drogówki zostali wezwani do Siestrzeni, gdzie na ruchliwej drodze K-8 miało dojść do zdarzenia drogowego. Na miejscu okazało się, że opel zderzył się ze skodą. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń ciała. Powód kolizji wyszedł na jaw po kontroli trzeźwości. 41-letni kierowca opla miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, a jego samochód sholowany. Za nieodpowiedzialność na drodze grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy.

W ramach rozpoczętych w piątek działań „Bezpieczny majowy weekend” policjanci grodziskiej drogówki kontrolowali wielu użytkowników dróg na terenie całego powiatu. Niestety wśród sprawdzanych kierujących byli nieodpowiedzialni rowerzyści, którzy jechali po alkoholu. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 9 mężczyzn w stanie nietrzeźwości w wieku od 24 do 73 lat. Rowerzyści zostali zatrzymani na drogach w Adamowiźnie, Kaskach, Jaktorowie, Starych Budach, w Grodzisku Maz. i Milanówku. Niemal wszyscy poruszali się po drogach w godzinach wieczornych i nocnych, stwarzając tym jeszcze większe zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.

W ciągu najbliższego tygodnia użytkownicy naszych dróg mogą się spodziewać jeszcze wielu podobnych policyjnych kontroli. Funkcjonariusze apelują do wszystkich podróżujących o rozważne i ostrożne korzystanie z dróg i zapobieganie zagrożeniom przez niedopuszczanie do ruchu nietrzeźwych kierujących i zgłaszanie policjantom takich podejrzeń.

Polub nas na Facebook