10 nietrzeźwych powodowało zagrożenia na drogach

Weekendowe działania grodziskich policjantów na drogach powiatu zakończyły się zatrzymaniem aż 10 nietrzeźwych kierujących. 6 z nich w stanie nietrzeźwości wsiadło za kierownicę samochodów, a 4 na rowery. Kierowca renaulta odpowie dodatkowo za wręczenie policjantowi korzyści majątkowej, a kierowca golfa za spowodowanie kolizji. Do wszystkich użytkowników dróg apelujemy o rozwagę, a do świadków takich niebezpiecznych sytuacji o zdecydowane reakcje.

Ostatnie weekendy wakacji wiążą się zwykle ze zwiększonym ruchem na drogach związanym z powrotami. W takim czasie grodziscy policjanci prowadzą wzmożone działania kontrolne na drogach w celu eliminowania zagrożeń. Jak się okazało, w ostatni weekend największym z nich byli nietrzeźwi kierujący. Od piątkowego popołudnia do niedzielnej nocy funkcjonariusze zatrzymali aż 10 takich osób, w tym 6 kierowców samochodów i 4 rowerzystów.

Niechlubnym rekordzistą wśród kierowców samochodów był 25-latek, który w niedzielę po 2 w nocy zasiadł za kierownicą renaulta zamiast kolegi i jechał ul. Batorego w Grodzisku Maz. Mężczyzna mając 1, 88 promila alkoholu w organizmie w czasie jazdy przesiadał się z siedzenia pasażera na fotel kierowcy. Po badaniu stanu trzeźwości obu mężczyzn, policjanci potwierdzili, że pierwszy kierowca ma także ponad promil alkoholu w organizmie.

Niewiele trzeźwiejszy za kierownicą był także kierowca innego renaulta, zatrzymany do kontroli w sobotę o 13.00 w Jaktorowie. 37-latek mając 1,82 promila alkoholu w organizmie wiózł całą rodzinę po zakupy. Podczas policyjnej kontroli mężczyzna próbował zatuszować swoją winę, wręczając funkcjonariuszom pieniądze. Teraz Piotr Ś. odpowie za obydwa przestępstwa przed sądem.

Nie udało się też bezpiecznie dojechać do celu nietrzeźwemu kierowcy golfa, który w sobotę po północy na ul. Królewskiej w Milanówku uderzył w sygnalizator świetlny. Wezwani do kolizji policjanci potwierdzili, że 29-latek ma prawie promil alkoholu w organizmie.

Oprócz opisanych wyżej mężczyzn za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości odpowie także 35-latek, jadący w sobotę przed 8.00 ul. Królewską w Kaskach, policjanci czekają również na wynik badania krwi kierującego oplem, który podczas nocnej piątkowej kontroli odmówił poddania się badaniu alkomatem.
Wszystkim zatrzymanym kierowcom za popełnione przestępstwo drogowe grozi teraz do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy.

Odpowiedzialność w postaci nawet roku pozbawienia wolności za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości poniesie także 4 rowerzystów zatrzymanych na drogach w ostatni weekend. Mężczyźni byli kontrolowani o różnych porach dnia w Odrano-Woli, na ul. Harcerskiej w Grodzisku Maz. i w Jaktorowie.

Grodziscy policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o rozsądek. Nietrzeźwość za kierownicą niejednokrotnie doprowadzała do tragicznych zdarzeń na drogach. Aby tego uniknąć potrzebne są nie tylko policyjne działania, ale także świadomość zagrożeń wszystkich osób. Prosimy o zdecydowane reagowanie na sytuacje, w których kierujący po spożyciu alkoholu ma zamiar jechać pojazdem. Taka osoba stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Nie przyczyniajmy się do tych nieszczęść swoją obojętnością.
Polub nas na Facebook