Podobnie jak w latach ubiegłych, w niedzielę 15 stycznia 2017 r., trudno było zobaczyć na ulicach gmin powiatu grodziskiego ludzi bez serduszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niektórzy mieli ich nawet kilka. Razem z Jurkiem Owsiakiem graliśmy dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godziwej opieki medycznej seniorom. Ze wstępnych szacunków wynika, że w tym roku byliśmy bardziej hojni niż w latach ubiegłych i konto Orkiestry zasilimy kwotą ok. 262 000 zł. Po aktualizacji - 276 364 zł

Pieniądze zbierali wolontariusze wszędzie tam, gdzie gromadzili się ludzie: przy kościołach, w okolicy dworców, w pobliżu dużych sklepów i galerii, przy centrach kultury i na ulicach. Organizowano również różnego rodzaju imprezy.  Ich celem było zgromadzenie jak największej ilości osób, które brały udział w  licytacjach, kupowały losy loterii, degustowały smaczne wypieki w kawiarenkach. Dochód był oczywiście przeznaczany na wsparcie tej pięknej idei. Zaangażowani byli harcerze, młodzież szkolna, kadra pedagogiczna, a nawet przedszkolaki. No i oczywiście rodzice.

Odnotowaliśmy również współpracę międzygminną. Otóż w ZSG Nr 1 w Milanówku występowały dzieci z grodziskiej „Jedynki”. Piękny występ był nagrodzony gromkimi brawami przez zgromadzoną publiczność.

Najwięcej, bo aż 106 316 zł tj. o ponad 32 000 zł więcej niż w ubiegłym roku zebrano w Grodzisku Mazowieckim. W Milanówku w Społecznym Liceum  Ogólnokształcącym przy ul. Fiderkiewicza zebrano 14 718 zł, zaś jak wynika z ostrożnej informacji przekazanej nam przez hm. Dariusza Kopcia – Sztab ZHP zebrał ponad 50 000 zł i być może zebrana kwota zbliży się do 60 000 zł, ale ostatecznie będzie ona znana dopiero w środę, po przekazaniu zebranych pieniędzy do banku. Do szacunku przyjęliśmy więc ok. 55 000 zł. Aktualizacja. Z informacji jaką otrzymaliśmy w środę od szefa sztabu Dariusza Kopcia wynika, że zebrano 68 731,35 zł, a więc o 13 731,35 zł w stosunku do tego, co przyjęliśmy do szacunku.

W Podkowie Leśnej pieniądze zbierali wolontariusze z Zespołu Szkół Gminnych wspierani przez Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich. Zebrano 32 300 zł.

W Żabiej Woli pieniądze zbierali uczniowie dwóch szkół w Józefinie. Szkoła Podstawowa zasiliła konto WOŚP kwotą ok. 10 000 zł, zaś Gimnazjum kwotą ok. 22 000 zł.

W gminie Jaktorów Sztab WOŚP znajdował się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym. Zebrano 22 299 zł. Niestety, w tym roku sztabu nie zorganizowano w szkole w Międzyborowie.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy