6 nietrzeźwych kierowców wpadło podczas codziennych kontroli

Tylko w ostatnim tygodniu grodziscy policjanci zatrzymali na powiatowych drogach 6 nietrzeźwych kierowców. Niebezpieczne podróże 16-latka i 30-latka zakończyły się wjechaniem na przeszkody. Kierowca fiata oprócz stanu nietrzeźwości był również poszukiwany, a kierująca oplem próbowała ukryć swoją tożsamość. Grodziscy policjanci regularnie kontrolują kierowców i eliminują z dróg tych, którzy stwarzają zagrożenia dla siebie i innych użytkowników.

Tylko w ostatnim tygodniu grodziscy policjanci podczas codziennych służb wyeliminowali z ruchu 6 niebezpiecznych kierowców. Podróże dwóch z nich zakończyły się kolizjami. Kierowca daci przed 22.00 wjechał w ogrodzenie posesji w Milanówku, a policyjna kontrola wykazała, że jest nietrzeźwy. Kilka dni później kierujący oplem po 6.00 rano zatrzymał się na ekranie dźwiękochłonnym w miejscowości Tłuste. Powodem kolizji był stan trzeźwości kierowcy- ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo samochodem kierował 16-latek. Grodziscy policjanci przeprowadzili postępowanie wobec nieletniego w zakresie popełnienia czynu karalnego i demoralizacji i przekazali je do sądu rodzinnego w celu dalszych decyzji.

Z policyjnych kontroli wyjątkowo niezadowolona była również kolejna dwójka kierujących. 28-latka jadąca przed 3.00 oplem przez jaktorowską gminę miała w organizmie ponad promil alkoholu. Zarówno ona, jak i pasażerka auta podawały funkcjonariuszom nieprawdziwe dane. Kontrola 37-letniego kierowcy fiata, jadącego wieczorem ulicą w Podkowie Leśnej zakończyła się stwierdzeniem stanu nietrzeźwości oraz jego zatrzymaniem jako poszukiwanego przez sąd w celu doprowadzenia do zakładu karnego.

Zatrzymaniem kierujących zakończyły się także dwie kolejne kontrole przeprowadzone przez policjantów na ul. Królewskiej w Milanówku. Dwóch kierowców volkswagenów wsiadło za kierownicę swoich aut mimo stanu nietrzeźwości. Obaj mieli powyżej promila alkoholu w organizmach, a teraz odpowiedzą za swoją nieodpowiedzialność karnie i finansowo.

Przypominamy , że w znowelizowanych przepisach zaostrzono sankcje dla kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości oraz dla kierujących, którzy spowodowali wypadek drogowy w tym stanie. Wydłużono okres, na jaki orzekany jest środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów, z 10 do 15 lat, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten będzie orzekany określono na poziomie 3 lat. Wobec osób kierujących pojazdem w stanie nietrzeźwości sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd będzie obligatoryjnie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych.

Polub nas na Facebook