Do 200 testów na koronawirusa dziennie może wykonać specjalistyczne urządzenie, którego zakup dla Szpitala Zachodniego sfinansowało starostwo Powiatu Grodziskiego i gmina Grodzisk Mazowiecki.

Warty 340 tysięcy złotych sprzęt znacznie przyśpieszy tempo badań próbek. – Aparatura jest już zainstalowana. Zapewnia diagnostykę na najwyższym poziomie. Na wyniki badania czeka się dwie godziny – mówi Krystyna Płukis, dyrektor Szpitala Zachodniego. – Bardzo dziękujemy panu Staroście i panu Burmistrzowi za sfinansowanie zakupu. Dzięki temu, że będziemy mogli szybciej działać, ograniczymy ryzyko zakażenia kronawirusem, mniej osób zmuszonych będzie do odbycia profilaktycznej kwarantanny. Każdy pacjent, w sytuacji podejrzenia COVID19, będzie miał wykonane badanie bez oczekiwania na jego wynik 12 a nawet 24 godziny jak to obecnie dzisiaj funkcjonuje. Dyrektor podkreśla również, że pracownicy, którzy byli poddani kwarantannie, wrócili już do pracy, a szpital działa „w pełnym rynsztunku”, nadal ograniczając przyjęcia planowe do szpitala.

Diagnostyce będzie mógł poddać się również każdy mieszkaniec gminy Grodzisk Mazowiecki. Cena za badanie nie została jeszcze ustalona.
 

Polub nas na Facebook