Mimo wielu policyjnych ostrzeżeń oraz poważnych konsekwencji karnych, na drogach powiatu grodziskiego wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierowcy. Tylko w ostatni weekend policjanci wyeliminowali z ruchu aż pięć takich osób. Trzech mężczyzn i dwie kobiety odpowie teraz za podjęcie tej bardzo niebezpiecznej decyzji. Zwracamy się z apelem o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu i reagowanie na innych kierowców, którzy to zrobili. Skutki takiego nieodpowiedzialnego zachowania mogą być tragiczne.

Eliminowanie z ruchu nietrzeźwych użytkowników dróg jest ważnym elementem policyjnych działań. Każde podejrzane zachowanie kierowców, czy rowerzystów jest natychmiast sprawdzane przez funkcjonariuszy. Policjanci błyskawicznie reagują także na każdą informację od innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do samych kierowców o rozsądek, a do świadków o właściwą reakcję na lekkomyślne zachowania, które mogą doprowadzić do tragedii.

W ostatni weekend grodziscy policjanci aż w pięciu przypadkach mieli do czynienia z osobami, które nie powinny znaleźć się za kierownicą samochodów. W piątkowy wieczór  na ul. Chrzanowskiej wpadł 35-letni kierowca renaulta. Wynik badania stanu trzeźwości wykazał  prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Dodatkowo policjanci znaleźli przy nim torebkę z marihuaną i sprawdzają czy nie był również pod jej wpływem. Nocna kontrola kierującej fiatem również zaskoczyła policjantów. 28-latka zatrzymana na ul. Wólczyńskiej miała w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Tej samej nocy funkcjonariusze wezwani do zdarzenia drogowego w Maryninie potwierdzili, że powodem uderzenia w ogrodzenie posesji także był stan nietrzeźwości kierującego. 34-latek wsiadł za kierownicę audi mimo ponad promila alkoholu w organizmie. Zatrzymaniem zakończyła się także sobotnia kontrola w Kaskach kierowcy mitsubishi. Badanie stanu trzeźwości 34-latka wykazało niedozwolony wynik 0,8 promila. Wieczorem w Jaktorowie kierująca mitsubishi doprowadziła do zderzenia z oplem. Szybko okazało się, że 33-latka wsiadła za kierownicę auta mając 2,3 promile alkoholu w organizmie.

Cała zatrzymana piątka usłyszała zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo drogowe grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat oraz świadczenie pieniężne w wysokości 5 tysięcy złotych. Oprócz konsekwencji karnych, nietrzeźwi kierowcy powinni pamiętać o zagrożeniu, jakie swoim zachowaniem na drodze stwarzali dla siebie i innych osób.

Polub nas na Facebook