Bezpieczna majówka w powiecie grodziskim

4 dni długiego weekendu majowego na terenie powiatu grodziskiego minęły bezpiecznie. Policjanci byli wzywani tylko do 8 kolizji. Podczas licznych kontroli funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę 2 nietrzeźwym kierującym samochodami i 6 rowerzystom.

Jak zawsze podczas długich weekendów policjanci dbali o bezpieczeństwo osób przemieszczających się po drogach. Liczne policyjne kontrole na drogach powiatu grodziskiego powodowały, że kierujący jeździli ostrożnie. W ciągu 4 dni nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Grodziscy policjanci  byli wzywani tylko do 8 kolizji. Podczas 514 kontroli trzeźwości policjanci ruchu drogowego zatrzymali 2 kierujących, którzy wsiedli za kierownice swoich pojazdów po alkoholu. Mundurowi zatrzymali również sześciu nietrzeźwych rowerzystów. Prawo jazdy straciło 6 kierujących w tym 2 za jazdę po alkoholu. Za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym mundurowi nałożyli 110 Mandatów w tym 3 na pieszych.  

Oprócz zwiększonej liczby policjantów na drogach, funkcjonariusze innych służb przeprowadzili szereg różnego rodzaju interwencji. Kontrolowali także inne miejsca, w których bezpiecznie wypoczywali mieszkańcy naszego powiatu.

Polub nas na Facebook