Bezpieczny długi weekend na drogach powiatu grodziskiego

Długi weekend na drogach powiatu grodziskiego upłynął bezpiecznie. W ciągu czterech dni nie doszło do żadnego wypadku drogowego, policjanci byli wzywani tylko do 6 kolizji. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu czterech nietrzeźwych kierujących i jednego kierowcę, który miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W czasie długiego weekendu policjanci jak zawsze dbali o bezpieczeństwo mieszkańców całego powiatu. Ze względu na częste wyjazdy poza miejsce zamieszkania, szczególnym nadzorem objęte były drogi. W ciągu czterech dni na terenie powiatu grodziskiego nikt nie ucierpiał na skutek wypadku drogowego, policjanci byli wzywani jedynie do 6 kolizji.

Niestety nie wszyscy kierujący byli trzeźwi. Grodziscy policjanci zatrzymali 4 mężczyzn, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu. Trzech z nich to kierowcy samochodów i jeden rowerzysta. Niechlubnym rekordzistą był kierowca forda, zatrzymany po uszkodzeniu znaku na stacji paliw. Po badaniu stanu trzeźwości 39-latka okazało się, że ma on w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

Wśród kontrolowanych był również kierowca renaulta. 63-letni mężczyzna jechał ulicami Milanówka pomimo sądowego zakazu prowadzenie pojazdów. Za złamanie tego zakazu Władysław K. odpowie ponownie przed sądem.
Polub nas na Facebook