Okres majowego wypoczynku już za nami. Był to czas wytężonej pracy dla policjantów. W ciągu 10 dni funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo mieszkańców, prowadząc działania „Bezpieczny majowy weekend 2018”. W tym czasie policjanci grodziskiej drogówki byli wzywani do 1 wypadku i 32 kolizji. Podczas kontroli ujawnili 23 kierujących pod wpływem alkoholu.

W ciągu ostatnich 10 dni grodziscy policjanci szczególnie strzegli bezpieczeństwa na drogach oraz dbali o przestrzeganie zasad porządku publicznego. Funkcjonariusze drogówki kontrolowali, czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami. Sprawdzali między innymi stosowanie się do ograniczeń prędkości, obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci w fotelikach. Zwracali również uwagę na stan techniczny pojazdów oraz prowadzili kontrole stanu trzeźwości kierujących.

Na drogach powiatu grodziskiego w tym czasie mundurowi byli wzywani tylko do 1 wypadku, do którego doszło 6 maja na autostradzie A-2. Po zderzeniu trzech aut do szpitali trafiły 3 pasażerki tych pojazdów. W czasie licznych kontroli na wielu drogach, policjanci ujawnili łącznie 5 kierowców samochodów oraz 2 motocyklistów i 16 rowerzystów, którzy wsiedli za kierownice swoich pojazdów pod wpływem alkoholu.

Od początku długiego weekendu na drogach całego garnizonu stołecznego doszło do 53 wypadków, w których śmierć poniosły trzy osoby, a 68 zostało rannych. Policjanci z Warszawy i okolicznych powiatów zatrzymali 211 nietrzeźwych kierowców.

Polub nas na Facebook