Bezpieczny okres świąteczno-noworoczny na drogach

Okres świąteczno –noworoczny na drogach powiatu grodziskiego minął bezpiecznie. W ciągu 12 dni doszło tylko do jednego wypadku, w którym ranny został rowerzysta. Ponadto policjanci wzywani byli do 24 kolizji drogowych. W wyniku licznych kontroli funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 9 nietrzeźwych kierujących. Policjanci nadal apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów na drogach, a także życzą, aby w 2015 roku każda podróż była bezpieczna.

Jak zawsze w okresie świątecznym grodziscy policjanci dbali o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców powiatu, zwłaszcza podróżujących po naszych drogach. Na szczęście ostatni długi okres świąteczny przebiegł spokojnie. W ciągu 12 dni na drogach powiatu grodziskiego doszło tylko do 1 wypadku, po którym do szpitala trafił rowerzysta z obrażeniami ciała po potrąceniu przez kierującego skodą. W tym okresie grodziscy policjanci byli wzywali do 24 kolizji drogowych. Utrudnieniem w poruszaniu się po drogach były nagłe zmiany pogodowe, do których nie wszyscy kierujący potrafili dostosować styl jazdy, a zwłaszcza prędkość.  Podczas tych dni policjanci z grodziskiej komendy przeprowadzili wiele kontroli drogowych, sprawdzając m.in. trzeźwość kierowców, stan techniczny samochodów, czy stosowanie się do zasad bezpiecznego przewożenia pasażerów. W wyniku tych kontroli funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 9 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę swoich pojazdów pod wpływem alkoholu. Wśród nich było 7 kierowców samochodów osobowych, 1 motorowerzysta i 1 rowerzysta. Wszystkie osoby odpowiedzą teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze.

Grodziscy policjanci nadal apelują do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę na drogach. O zasadach ostrożności nie powinni zapominać zarówno kierowcy, jak i piesi. Pamiętajmy, że pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność na drodze mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Polub nas na Facebook