Bezpieczny okres świąteczny w powiecie grodziskim

Święta Bożego Narodzenia na terenie powiatu grodziskiego minęły bardzo bezpiecznie. W ciągu 4 dni na drogach nie doszło do żadnego wypadku, policjanci interweniowali jedynie w przypadku 4 drobnych kolizji. Podczas kontroli kierujących funkcjonariusze ujawnili tylko 4 nietrzeźwych rowerzystów. Grodziscy policjanci nie byli wzywani także do innych niebezpiecznych zdarzeń kryminalnych.

Święta Bożego Narodzenia za nami. Dla policjantów był to czas wzmożonej pracy. Funkcjonariusze drogówki zapewniali m.in. płynność ruchu wyjazdowego i wjazdowego, kontrolowali prędkość i trzeźwość kierujących. Policjanci prewencji pełnili służby na osiedlach i we wszystkich miejscowościach powiatu, gdzie zwracali uwagę na zachowania osób, które przemieszczały się w tym czasie blisko domów, mieszkań i posesji.

Od czwartkowego poranka do poniedziałkowego poranka na drogach powiatu nie doszło do żadnego wypadku, policjanci interweniowali jedynie w przypadku 4 drobnych kolizji. Podczas kontroli trzeźwości kierujących, funkcjonariusze zatrzymali 4 nietrzeźwych rowerzystów. Mężczyźni przemieszczali się po drogach w wigilijny dzień.

Po zakończeniu świąt nadal apelujemy o ostrożną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. W najbliższych dniach możemy spodziewać się zmiany warunków atmosferycznych, na co szczególną uwagę powinni zwrócić kierowcy. Pieszym przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych na drogach poza obszarem zabudowanym po zmierzchu.

Polub nas na Facebook