Bilans Akcji „Znicz 2015” w powiecie grodziskim

Działania grodziskich policjantów w ramach czterodniowej akcji „ZNICZ” jak zwykle w tym okresie były ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa zarówno w ruchu drogowym, jak też w miejscach zamieszkania. Na drogach naszego powiatu było bezpiecznie. Nie doszło do żadnego wypadku, policjanci byli wzywani do 11 kolizji. Podczas licznych kontroli funkcjonariusze zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących.

Akcja "Znicz 2015” trwała 4 dni. W tym czasie grodziscy policjanci sprawdzali, czy kierowcy poruszają się z bezpieczną prędkością, badali ich trzeźwość, kontrolowali również stan techniczny pojazdów. Wszystko po to, aby użytkownicy dróg bezpiecznie dotarli na groby bliskich i z nich wrócili. Mimo dużego natężenia ruchu, na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w rejonie cmentarzy nie odnotowano żadnych poważnych zdarzeń drogowych.

Na drogach całego powiatu w ciągu 4 ostatnich dni nie doszło do żadnego wypadku. Policjanci byli wzywani do 11 kolizji. Podczas licznych kontroli zatrzymali 7 kierujących, którzy kierowali swoimi pojazdami po alkoholu. W stanie nietrzeźwości było 3 rowerzystów i 3 kierowców samochodów, stan po użyciu alkoholu potwierdził się u 1 kierowcy.

W tym czasie policjanci nie odnotowali również żadnych zgłoszeń kradzieży czy podobnych zdarzeń , związanych z pobytem na cmentarzach.

Polub nas na Facebook