Działania grodziskich policjantów w ramach sześciodniowej akcji „ZNICZ” jak zwykle w tym okresie były ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa zarówno w ruchu drogowym, jak też w okolicach cmentarzy i w miejscach zamieszkania. Na drogach naszego powiatu w okolicach nekropolii było bezpiecznie. Na innych ulicach doszło do jednego wypadku, policjanci byli wzywani do 21 kolizji. Podczas licznych kontroli funkcjonariusze zatrzymali 9 nietrzeźwych kierujących.

Policyjna akcja "Znicz 2016” trwała 6 dni. W tym czasie grodziscy policjanci sprawdzali, czy kierowcy poruszają się z bezpieczną prędkością, badali ich trzeźwość, kontrolowali również stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia pasażerów. Wszystko po to, aby użytkownicy dróg bezpiecznie dotarli na groby bliskich i z nich wrócili. Mimo dużego natężenia ruchu, na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w rejonie cmentarzy nie odnotowano żadnych poważnych zdarzeń drogowych.

Na drogach całego powiatu w ciągu 6 ostatnich dni doszło do jednego wypadku z udziałem osoby pieszej. Policjanci byli wzywani do 21 kolizji. Podczas licznych kontroli funkcjonariusze zatrzymali  łącznie 9 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę swoich pojazdów po alkoholu. W stanie nietrzeźwości było 4 kierowców samochodów  i 3 rowerzystów, stan po użyciu alkoholu potwierdził się u 2 kierowców.

W tym czasie policjanci odnotowali jedno zgłoszenie kradzieży torebki z dokumentami i pieniędzmi na terenie cmentarza i jedno włamanie do domu podczas nieobecności właścicieli.

Polub nas na Facebook