Budynki przyjazne niepełnosprawnym

Od niedawna budynek Urzędu Starostwa w Grodzisku Maz. ułatwia załatwianie spraw niepełnosprawnym mieszkańcom miasta. Podjazd dla wózków inwalidzkich to dobry pomysł.

Tym artykułem rozpoczynamy cykl, którego celem jest poinformowanie Państwa o tych wszystkich, którzy zrozumieli problemy ludzi niepełnosprawnych i podjęli się realizacji inwestycji, mających ułatwić im funkcjonowanie w społeczeństwie. Zwracamy się również z apelem do:
- administratorów i właścicieli budynków użyteczności publicznej,
- właścicieli sklepów i punktów usługowych,
- projektantów chodników i ulic w naszych miastach.

Pamiętajcie o niepełnosprawnych.
Na "pierwszy ogień" nowy podjazd do budynku Starostwa w Grodzisku Mazowieckim. Podjazd jest gotowy i jak widać na zdjęciu - estetycznie wkomponowany w otoczenie. Starosta - Marek Wieżbicki obiecuje, że przed zimą zostaną dodatkowo zainstalowane poręcze. Podjazd ułatwi załatwienie różnych spraw w budynku Starostwa ale również umożliwi niepełnosprawnym ruchowo dostęp do internetu na dwóch stanowiskach komputerowych  znajdujących się na parterze budynku. Koszt podjazdu i modernizacji wejścia do budynku - 30 tys. zł. Dla urzędu to przecież niewiele, a dla niepełnosprawnych wielkie ułatwienie.

Polub nas na Facebook