Cenne inicjatywy w Zespole Szkół nr 1 w Grodzisku

18 marca 2016 roku w Zespole Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim odbył się V Koncert Charytatywny na rzecz wychowanków Domu Dziecka w Kostowcu. O idei przyświecającej organizacji koncertu, obchodach 110-lecia szkoły, rekrutacji i nowych kierunkach kształcenia rozmawialiśmy z dyrektorem szkoły, Cezarym Skalskim.

Obiektyna.pl: Podczas koncertu swoje możliwości artystyczne prezentowali głównie uczniowie szkoły oraz jej absolwenci, ale w tym roku występowali również goście.

Cezary Skalski: Tak, chciałem przemycić trochę innej muzyki bardziej klasycznej, a ponieważ jesteśmy zaprzyjaźnieni ze szkołą muzyczną w tym roku zaprosiliśmy do współpracy i udziału w koncercie wychowanków Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. T. Bairda w Grodzisku Mazowieckim. Myślę, że trzeba promować muzykę klasyczną i kulturę muzyki klasycznej, a tym bardziej w tak szczytnym celu. Uczniowie znają muzykę z telewizji, ze słuchu, ale muszą też widzieć i poznawać instrumenty jej towarzyszące, jednym słowem poczuć tę muzykę, bo przecież ona dała początki muzyce nowoczesnej. Drugim ważnym celem tej współpracy jest integracja młodzieży, wzajemne wsparcie i zrozumienie wspólnych inicjatyw.

O: Skąd wziął się pomysł koncertowania charytatywnego na rzecz Domu Dziecka w Kostowcu?

CS: To już piąty koncert charytatywny. Jest to inicjatywa naszych nauczycielek – pań Edyty Pilch i Krystyny Augustyniak. Przyszły z tym pomysłem do ówczesnego dyrektora. Tak się to zaczęło. Od kiedy jestem dyrektorem, staram się tą ideę kultywować, wspierać i pomagać w jej rozwoju.

O: Jakiego rodzaju pomoc jest potrzeba?

CS: W poprzednich latach odbywały się zbiórki wszelkiego rodzaju. Przez ostatnie dwa lata pomagamy docelowo zgodnie z potrzebami placówki. W tym jak i poprzednim roku zbieramy środki czystości oraz kosmetyki do higieny osobistej. Jak pan widzi, obok sceny stoi ogromna piramida - to właśnie odruch ludzkiej serdeczności, wrażliwości oraz wielkie serce i otwartość Naszych Darczyńców. Jest ich bardzo wielu i trudno było by wszystkich teraz wymienić. Wspierają nas różne firmy i co roku jest ich więcej za co im serdecznie dziękujemy.

O: Ten rok to także okrągły jubileusz funkcjonowania szkoły.

CS: 110 lat minie już niebawem. 14 października 2016 r., w dniu Komisji Edukacji Narodowej, organizujemy uroczyste spotkanie, wspominanie dawnych czasów. Na pewno odwiedzi nas mnóstwo absolwentów i spędzimy wspólnie miło kilka chwil - wspomnień. Ponieważ jestem absolwentem tej szkoły wiem jak takie spotkania są ważne dla wychowanków Szkoły - szkoły seniorki, Matki i jednocześnie Jubilatki. Niedługo upubliczniony zostanie szczegółowy harmonogram na stronie szkoły zs1grodzisk.pl. Myślę, że będzie to wspaniałe spotkanie, pięknie wpisujące się w zamknięcie roku „Szkoły Otwartej”, w ramach, którego gościliśmy wspaniałych ludzi - polityków, tancerzy, ludzi sztuki kulinarnej oraz poetyckiej i wokalnej.

O: Niedługo rozpoczyna się rekrutacja do szkoły, kiedy przewidujecie Państwo Dni Otwarte dla gimnazjalistów.

CS: Zapraszamy 22 kwietnia 2016 r. w godzinach 10.00-17.00 (rodzice 18.00) na najbliższy Dzień Otwarty - "Spotkajmy się w Dziesiątce". Będzie to szlak edukacyjny podczas, którego zaprezentujemy aktywizujące i praktyczne lekcje przyrodnicze, jak również zawodowe i sportowe. Te ostatnie sportowe to ukłon w stronę młodzieży aktywnej sportowo. Nowo powstała klasa sportowa będzie rozwijała umiejętności sportowe młodzieży w różnych dyscyplinach takich jak siatkówka, koszykówka i piłka nożna.

O: W jakich innych kierunkach będą mogli kształcić się uczniowie?

CS:W Liceum Ogólnokształcącym będą tworzone klasy: kulturowo-społeczna, lingwistyczno-geograficzna, humanistyczna, matematyczno-fizyczna, biologiczno-chemiczna oraz klasa sportowa. W Technikum zachęcam do nauki w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa, technik technologii żywności z kwalifikacją cukierniczą lub piekarniczą oraz kelner.

 O: Dziękuję za rozmowę.

Ulotka - rekrutacja 2016/2017 już dostępna i gotowa do pobrania ;)

Opublikowany przez Zespół Szkół nr1 w Grodzisku Mazowieckim na 4 kwietnia 2016
Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Cenne inicjatywy w Zespole Szkół nr 1 w Grodzisku


To może Cię zainteresować: