Mijająca kadencja Rady Powiatu była wyjątkowa. Z jednej strony mieliśmy liczne wyzwania związane z pandemią, z drugiej strony jedne z najwyższych w historii środki na inwestycje. Wiele pieniędzy Rada Powiatu przekazała na poprawę infrastruktury drogowej oraz zwalczanie wykluczenia komunikacyjnego.

Jako radny reprezentujący w Radzie Powiatu Gminy: Baranów, Żabią Wolę i Miasto Podkowa Leśna, swoim głosem wspierałem wszystkie ważne dla mieszkańców inwestycje. Udało się dzięki temu w zgodzie i bez konfliktów zrealizować wiele inwestycji drogowych w tym m.in. przebudowę ul. Królewskiej w Kaskach, dróg powiatowych w Bartoszówce, Bronisławowie, Cegłowie, Holendrach Baranowskich, Zarębach, drogi powiatowej łączącej Piotrowice, Kaleń i Ciepłe oraz Żelechów-Kaleń i Grodzisk Maz. – Józefina, Ojrzanów-Tarczyn. W Podkowie Leśnej udało się wyremontować ul. Brwinowską. Wybudowany został też chodnik w Kaskach, wzdłuż ul. Brwinowskiej w Podkowie Leśnej i w Żelechowie.

Startując w wyborach do Rady Powiatu, wiedziałem jak dla wielu mieszkańców ważny był problem wykluczenia komunikacyjnego. Wiele osób, bez wsparcia bliskich czy sąsiadów, było więźniami własnego domu. Dlatego już na początku kadencji aktywnie włączyłem się w budowanie nowej sieci autobusowej na terenie Żabiej Woli. Pomysł ten, dzięki środkom z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych przerodził się w Grodziskie Przewozy Autobusowe, które są w tej chwili największym i najsprawniej działającym organizatorem transportu autobusowego w Polsce! Dzięki podjętym działaniom każdy z mieszkańców, nawet najdalszych zakątków Baranowa czy Żabiej Woli, bez problemu dojedzie autobusem do Grodziska czy Żyrardowa.

Wiele problemów mieszkańców udało się w tej kadencji rozwiązać, ale to nie koniec pracy. Czeka nas jeszcze więcej wyzwań w najbliższych latach!

Dariusz Dąbrowski – Radny Powiatu Grodziskiego

 

 

 

materiał zewnętrzny

 

Polub nas na Facebook