Od 29 października na terenie Grodziska Mazowieckiego i Milanówka dostępne są e-hulajnogi TIER. Jest to pierwszy operator tej formy mikromobilności w powiecie grodziskim.

Od 29 października po ulicach Grodziska Mazowieckiego będzie można poruszać się w pełni neutralnymi klimatycznie hulajnogami elektrycznymi TIER. Początkowo flota liczyć będzie 100 pojazdów, jednak operator planuje ją zwiększać wraz ze wzrostem zainteresowania ze strony mieszkańców. Rozpoczęcie działalności firmy w Grodzisku Mazowieckim doskonale wpisuje się w założenia projektu „Redukcji emisji zanieczyszczeń powietrza” oraz działania miasta w zakresie m.in. ochrony klimatu i poprawy jakości powietrza czy redukcji hałasu. E hulajnogi TIER pozwolą również na komfortowe i w pełni neutralne klimatyczne przejazdy z i do sąsiadującego Milanówka.

- Pojawienie się w nowym mieście to dla nas zawsze powód do dumy, jednak wprowadzenie e hulajnóg do miasta, w którym dotychczas nie było tej formy mikromobilności, to także duża odpowiedzialność. Naszą misją jest zmienianie mobilności na dobre poprzez zapewnienie szerokiego dostępu do bezemisyjnych środków transportu. Postawiliśmy sobie za cel również edukację w kwestii odpowiedzialnego i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Co więcej, jesteśmy w trakcie rozmów z miastem, których celem jest wypracowanie zasad współpracy uwzględniających potrzeby wszystkich użytkowników dróg oraz sprawienie, by e hulajnogi TIER stanowiły jak najlepsze uzupełnienie transportu publicznego w mieście. Jesteśmy przekonani, że mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego szybko polubią poruszanie się e hulajnogami. – mówi Mathieu Deloly, Dyrektor Zarządzający TIER Mobility Poland.

E-hulajnogi premium

TIER to zupełnie nowa jakość transportu osobistego, pozwalająca użytkownikom na wygodne i bezemisyjne przemieszczanie się po mieście. E-hulajnogi TIER to najnowsza generacja tych pojazdów, zapewniająca najlepsze doświadczenia z użytkowania. Wyróżniają się one stabilną konstrukcją - szeroką podstawą, dużymi kołami, podwójnymi amortyzatorami i hamulcami - dzięki czemu jazda jest bezpieczna i przyjemna. Z kolei zastosowanie wymiennych baterii, które można wymienić na miejscu bez konieczności przewożenia do magazynu całych pojazdów, wpływa na optymalizowanie ich logistyki.

Jak zacząć jeździć TIER

Aby spróbować jazdy e-hulajnogą TIER pobierz aplikację, zarejestruj się i przypisz swoją metodę płatności. Następnie znajdź e-hulajnogę na mapie lub na ulicy i odblokuj ją skanując umieszczony na niej kod QR za pomocą aplikacji. Aby zakończyć jazdę znajdź bezpieczne miejsce do zaparkowania, opuść podpórkę, otwórz aplikację TIER i dotknij przycisku „Zakończ przejazd". Minuta jazdy e-hulajnogą TIER kosztuje 55 groszy, natomiast opłata za odblokowanie hulajnogi wynosi 2,50 zł. Najbardziej wymagający użytkownicy będą mogli w aplikacji wykupić pakiet bezpłatnych odblokowań e-hulajnóg na 30 dni za 9,99 zł, który do końca października będzie dostępny w promocyjnej cenie 4,99 zł.

Zrównoważony rozwój i odpowiedzialność

Dzięki przełomowej technologii oraz odpowiedzialnej postawie wobec miast i środowiska, TIER w ciągu niecałych 3 lat pojawił się w ponad 155 miastach w 16 krajach, teraz także w Grodzisku Mazowieckim. W styczniu 2020 r. TIER stał się pierwszą firmą z branży mikromobilności która osiągnęła cel bycia w 100% neutralną klimatycznie. Objawia się to w szczegółowej analizie emisji na każdym poziomie działalności firmy i ciągłym, bezkompromisowym dążeniu do jej eliminacji, np. poprzez sadzenie drzew we współpracy z wyspecjalizowanymi partnerami. Maksymalizuje również średni cykl życia pojazdów, dzięki ich innowacyjnej i trwałej konstrukcji, ale też regularnym naprawom i przywracaniu pojazdów do służby.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

TIER podejmuje również zdecydowane i przełomowe przedsięwzięcia na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Dotyczy to nie tylko użytkowników e hulajnóg i innych uczestników ruchu, lecz także postrzegania branży przez opinię publiczną. Unikalny system wynagradzania za prawidłowe parkowanie, kampanie edukacyjne i warsztaty bezpiecznej jazdy to dopiero początek. Operator nieustannie podkreśla, że na e-hulajnodze można jeździć wyłącznie w pojedynkę oraz stanowczo zabrania przejazdów po spożyciu alkoholu. TIER przypomina też o szacunku dla innych uczestników ruchu.

Pomyśl, zanim zostawisz

Porzucona lub zaparkowana w nieodpowiednim miejscu e-hulajnoga może stanowić przeszkodę na drodze, szczególnie niebezpieczną dla osób z niepełnosprawnościami wzrokowymi. By zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom dróg, hulajnogę należy zaparkować w miejscu do tego przeznaczonym, a jeśli takiego miejsca nie ma – jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika (oddalonej od jezdni). Szerokość pozostawiona dla pieszych nie może być mniejsza niż 1,5 metra. Zaparkowana odpowiednio hulajnoga powinna "przylegać" do ściany budynku lub stać za pozostawioną tam wcześniej inną hulajnogą i nie blokować przejścia lub przejazdu.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: