W minioną sobotę i niedzielę kilkaset osób z Grodziska Mazowieckiego i okolicznych miejscowości zebrało się pod sądem Rejonowym w Grodzisku, by utworzyć „Łańcuch światła” i bronić wolnych sądów. Dziś już wiemy, że protesty te przyniosły skutek, a Prezydent zdecydował się zawetować ustawę o KRS i Sądzie Najwyższym. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z niedzielnych wydarzeń.

Pod Grodziski sąd ludzie zaczęli przychodzić już w piątek. Pierwszy duży, spontaniczny, protest, który zebrał kilkaset osób odbył się w sobotę, a w niedzielę plac przed Sądem Rejonowym w Grodzisku został szczelnie wypełniony przez mieszkańców.

W niedzielę z wyjątkową charyzmą do protestów zachęcała Dorota Stalińska. Przemawiali Ludwik Dorn i Krzysztof Król. Mogliśmy się dowiedzieć z relacji uczestników, jak przebiegały protesty w Warszawie. Do refleksji nad tym - co dalej, starał się przekonać zebranych Dariusz Siwek. Do jego rodziny należała kiedyś działka, na której odbywał się ten protest. Zebranym dziękowała też Aga Liszka-Dobrowolska - organizatorka tego spontanicznego protestu.

Dziś już wiemy, że złość i zaangażowanie społeczeństwa nie zostały niezauważone. Prezydent zdecydował się na zawetowanie ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS. Wszystkich zainteresowanych przebiegiem grodziskiego protestu zachęcamy do obejrzenia obiektywnej, niemontowanej i niemanipulowanej relacji wideo, nakręconej przez jedną z uczestniczek protestu.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Grodzisk Maz. w obronie niezależnych sądów


To może Cię zainteresować: