Podczas każdej służby grodziscy policjanci zwracają uwagę na podejrzane zachowanie kierujących pojazdami, świadczące o możliwym stanie nietrzeźwości. W ostatni weekend policjanci wyeliminowali z ruchu aż 5 kierowców, którzy usiedli za kierownicę po alkoholu. Dwóch z nich spowodowało kolizje. Po raz kolejny apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę i rozsądek. Bezpieczne poruszanie się po drogach są już utrudnione przez warunki pogodowe i przedświąteczny pośpiech. Dodatkowy stan nietrzeźwości kierowców może być przyczyną tragedii.

Policyjne kontrole kierujących, którzy w ostatni weekend podróżowali po drogach powiatu grodziskiego, zakończyły się zatrzymaniem aż pięciu z nich. Powodem był stan nietrzeźwości za kierownicą.

W piątek po 17.00 do grodziskich policjantów dotarła informacja o tym, że kierowca forda wjechał do rowu w Kaskach. Na miejscu funkcjonariusze drogówki zastali dwie kobiety, które nie potrafiły się zdecydować która z nich prowadziła pojazd. Kontrola trzeźwości obu pań wykazała, że miały w organizmie po 2 promile alkoholu.  Jaktorowscy policjanci ustalili, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia na drodze odpowiedzialna jest 42–latka. Tego samego dnia przed 23.00 w Książenicach policjanci skontrolowali kierującego volkswagenem. Okazało się, że 32-latek również wsiadł za kierownicę z niedopuszczalną dawką alkoholu w organizmie - 0,6 promila. Podobny wynik miał zatrzymany następnego dnia po 16.00 kierujący motorowerem. 47-latek wpadł po kontroli w Bieganowie. W sobotę około 17.30 policjanci zostali wezwani do kolizji między dwoma volkswagenami na ul. Chełmońskiego w Grodzisku Maz. Szybko okazało się, że sprawcą zdarzenia drogowego był 24-letni kierowca passata, którego badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Niedzielną służbę policjanci również zakończyli zatrzymaniem niebezpiecznego użytkownika drogi. Po kontroli kierowcy land rowera okazało się, że 60-latek wsiadł za kierownicę mimo tego, że miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Wszyscy zatrzymani kierowcy w najbliższym czasie odpowiedzą przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze. Policjanci regularnie reagują na wszystkie zagrożenia w ruchu drogowym i apelują o rozwagę, szczególnie do kierujących i pieszych. Stan nietrzeźwości za kierownicą w połączeniu z trudnymi warunkami pogodowymi i przedświątecznym zabieganiem może zakończyć się tragicznie.

Polub nas na Facebook