W ostatnim czasie zakończyły się wybory wewnętrzne w komitetach gminnych i powiatowych Prawa i Sprawiedliwości. Wybory nie ominęły też naszego powiatu.

Nowy Zarząd Komitetu PiS Powiat Grodziski przedstawia się następująco:

 • Przewodnicząca: Edyta Żyła;
 • Sekretarz: Bartosz Stachecki;
 • Skarbnik: Łukasz Lewandowski;
 • Członek Zarządu: Mirosław Paciorek;
 • Członek Zarządu: Mieczysław Kędzierski.

Wszystkim zainteresowanym osobom podajemy numery telefonów i adresy e-mail do członków zarządu odpowiedzialnych za  poszczególne gminy:

 • Edyta Żyła (Baranów- Jaktorów-Żabia Wola):
  nr tel.:  509-411-225
  e-mai: edyta.zyla77@gmail.com
 • Bartosz Stachecki (Żabia Wola):
  nr tel.: 508-153-838
  e-mail:  bs.stachecki@onet.eu
 • Łukasz Lewandowski (Grodzisk Mazowiecki):
  nr tel.: 516-244-487
  e-mail: lukasz.t.lewandowski@gmail.com
 • Mirosław Paciorek (Milanówek – Podkowa Leśna):
  nr tel.:  601-230-505
  e-mail: miroslaw.paciorek@onet.eu

Ponadto informujemy, że w dniu 24 stycznia 2018 r. w Grodzisku Mazowieckim zainicjowano powstanie Społecznego Komitetu ds. Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest Zarząd Komitetu Prawa i Sprawiedliwości w powiecie grodziskim. Głównym celem działalności Komitetu będzie  upamiętnienie tego doniosłego wydarzenia z najnowszej historii Polski, kiedy to po 123 latach niewoli i zaborów rosyjskiego, pruskiego i austriackiego, w listopadzie 1918 r., Polska odzyskała niepodległość i ponownie pojawiła się na mapach Europy i świata.

Komitet i wszyscy, którzy będą pragnęli włączyć się w jego pracę, podejmą działania upowszechniające wśród mieszkańców powiatu grodziskiego świadomość znaczenia tego wydarzenia w historii naszego narodu, jakże ważnego dla zachowania naszej tożsamości narodowej w okresie późniejszej walki z dwoma największymi zbrodniczymi totalitaryzmami w dziejach ludzkości: nazizmem i komunizmem. 

Przewodniczącym Komitetu Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości został Paweł Kołkiewicz, w latach 80. członek podziemnej i antykomunistycznej organizacji „Solidarność Walcząca”, odznaczony przez ś.p. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w 2009 r. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski Polonia Restituta oraz przez Kornela Morawieckiego w 2012 r. Krzyżem Solidarności Walczącej.

Polub nas na Facebook