15 i 16 lutego 2015 r. w Urzędzie Miasta Jaktorów oraz w Żabiej Woli odbyły się konsultacje społeczne dotyczące prac nad mapą zagrożeń dotyczącej gminy Jaktorów oraz gminy Żabia Wola na poziomie powiatu grodziskiego. Spotkania poprowadził Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Mazowieckim młodszy inspektor Dariusz Lubański.

Mapa Bezpieczeństwa to jedna z form wizualizacji stanu bezpieczeństwa, gdzie znajdzie się wykaz zagrożeń dla życia i zdrowia ludzkiego oraz mienia, wykaz zagrożeń bezpieczeństwa ruchu drogowego sporządzony z uwzględnieniem rozkładu przestrzennego i czasowego.

Konsultacje mają na celu wypracowanie ogólnych założeń, optymalizacji zarówno źródeł jak i zakresu informacji, które będą wykorzystane przy tworzeniu „Krajowej Mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”.

W spotkaniach udział wzięli Wójt Gminy Jaktorów Pan Maciej Śliwerski, Wójt Gminy Baranów Pan Andrzej Kolek oraz Wójt Gminy Żabia Wola Pani Halina Wawruch a także przedstawiciele służb i organizacji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Konsultacje społeczne dotyczące Mapy Zagrożeń