Dziś piękna pogoda, spacerując po okolicy nie jeden z czytelników zapewne ma ochotę zjeść pyszne lody. Jak to jednak zrobić mając maseczkę na twarzy? Czy możemy zdjąć maseczkę by zjeść lody?

Kupując kebaba na wynos można sobie wyobrazić, że zjemy go w domu. Niestety lody kupione nad Stawami Walczewskiego, czy w podkowiańskiej lodziarni takiej podróży raczej nie przetrzymają. Niestety – w lodziarni nie usiądziemy. Czy możemy zdjąć maseczkę i zjeść w spokoju? Zapytaliśmy o ten problem panią Katarzynę Zych, rzecznik grodziskiej policji - Na Pana pytanie odpowiem słowami Głównego Inspektora Sanitarnego, które są wiążące dla Policji:
"Nakaz zasłaniania ust i nosa nie zawiera odstępstw dotyczących spożywania  posiłków, lodów, gofrów, hot dogów etc. w miejscach objętych tym nakazem. Aktualnie przepisy nie zabraniają prowadzenia  działalności gastronomicznej „na wynos”, ale mając na uwadze, że  koronawirus SARS-CoV-2 przenosi się drogą kropelkową, jedzenie posiłków kupionych na wynos powinno następować w domu."

Na szczęście oprócz przepisów mamy też zdrowy rozsądek. Miejmy nadzieje, że zarówno mieszkańcy wykażą się nim kupując i spożywając lody, jak i policjanci oceniając każdą sytuację zdjęcia maseczek.

Polub nas na Facebook