Wyjątkowi goście odwiedzili wczoraj grodziską komendę. Z codzienną pracą policjantów, wyposażeniem służbowym i zadaniami na rzecz wszystkich mieszkańców, zapoznawała się grupa uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej z Grodziska Maz. Spotkanie z osobami niepełnosprawnymi było okazją do przekazania im wielu zasad bezpieczeństwa i informacji na temat sposobów unikania zagrożeń i wzywania pomocy. Ogromna radość i duże zainteresowanie każdym elementem były potwierdzeniem, że wycieczka była potrzebna i bardzo udana.

Jedną z możliwości kontaktów z policjantami w ramach działań profilaktycznych są spotkania w jednostce Policji. Taka wycieczka do grodziskiej komendy została wczoraj zorganizowana dla grupy osób niepełnosprawnych z grodziskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Już od wejścia uczestnicy wykazywali ogromne zainteresowanie pracą policjantów. Na stanowisku dyżurnego nasi goście przypomnieli sobie numery alarmowe służb, pod które należy dzwonić w trudnych sytuacjach życiowych. Wielkim zaskoczeniem była dla nich liczba kamer w Centrum Monitoringu Miejskiego. Podczas prelekcji w policyjnej sali herbowej policjanci przekazywali najważniejsze zasady bezpieczeństwa na drodze, podczas wypoczynku nad wodą, a także w kontaktach z osobami obcymi. Przypominali o potrzebie właściwego zabezpieczania dokumentów i wartościowych przedmiotów w różnych miejscach i sytuacjach. Dużą radość sprawił uczestnikom pokaz policyjnego sprzętu i wyposażenia służbowego. Wszyscy chętnie przymierzali elementy umundurowania i sprawdzali działanie kajdanek, czy pałek, a także poznawali zasady używania tego sprzętu podczas służby. Dowiedzieli się również o pracy technika kryminalistyki, której elementem były wykonywane odbitki linii papilarnych. Przy okazji pokazu radiowozów i motocykli na dziedzińcu, funkcjonariusze przekazywali informacje na temat zdarzeń, do których muszą szybko dojechać, aby skutecznie wykonywać swoje zadania i pomóc osobom, które tego potrzebują. 

Potwierdzeniem udanej wycieczki była radość uczestników, mnóstwo ciekawych pytań i podziękowania dla policjantów, a także wielokrotne zaproszenie ich do siedziby stowarzyszenia.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Niecodzienna wizyta w grodziskiej komendzie