Grodziscy policjanci zatrzymali kierowcę renault, który w części ładunkowej pojazdu przewoził 7 obywateli Iraku. 25-latek próbował uniknąć kontroli drogowej. Pasażerowie w wieku od 21 do 32 lat po przesłuchaniach zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej. Obywatel Ukrainy w żyrardowskiej prokuraturze usłyszał zarzuty organizowania nielegalnego przekraczania granicy i umożliwienia pobytu w naszym kraju innym osobom, a także niezatrzymania się do kontroli. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Grodziscy policjanci patrolujący po 20.00 rejon baranowskiej gminy zwrócili uwagę na podejrzany pojazd dostawczy z zasłoniętymi tylnymi szybami, stojący na terenie jednego z parkingów. Funkcjonariusze podjęli obserwację auta i jego pasażerów. Gdy samochód nagle szybko wyjechał na autostradę, policjanci natychmiast postanowili go zatrzymać i sprawdzić. Mimo wydawanych poleceń do zatrzymania, kierowca jechał dalej i policjanci musieli zajechać mu drogę. Podczas kontroli okazało się, że w części ładunkowej renault jest 7 mężczyzn, którzy leżą na podłodze. Policjanci szybko ustalili, że są to obywatele Iraku, którzy na terenie naszego państwa przebywali nielegalnie i chcieli dostać się do Niemiec. Wszyscy pasażerowie pojazdu zostali przewiezieni do komendy na dalsze czynności. 25-letni obywatel Ukrainy kierujący samochodem trafił do policyjnej celi, a jego auto na parking depozytowy.

Przewożeni mężczyźni w wieku od 21 do 32 lat po przesłuchaniach zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej. Kierowca usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Żyradowie zarzuty organizowania przekraczania granicy wbrew przepisom oraz umożliwienia pobytu na terytorium naszego państwa 7 obywatelom Iraku w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, a także niezatrzymania się do kontroli drogowej. Popełnione przez niego przestępstwa zagrożone są karą nawet 8 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: