W ostatnim czasie ważne zmiany organizacyjne dotyczą Starostwa Powiatowego w Grodzisku Mazowieckim. Wszystkie wydziały, które do tej pory znajdowały się w budynkach przy ul. Kościuszki zostały przeniesione do budynku przy ul. Dalekiej 11a.

Stan techniczny budynków i warunki obsługi mieszkańców w budynkach przy ul. Kościuszki znacznie odbiegały od obowiązujących standardów. Drugi budynek, przy ul. Dalekiej 11a też nie należał do zadbanych obiektów, praktycznie od czasu jego wybudowania nie przechodził istotnych remontów. Mieściła się tam siedziba części wydziałów Starostwa i Urząd Skarbowy, który aktualnie przenosi się do nowego budynku nieopodal. - W zakresie najważniejszych prac remontowych dokonano wymiany instalacji centralnego ogrzewania i instalacji elektrycznej oraz drzwi wewnętrznych, wyremontowano klatki schodowe, podłogi i ściany. W ramach termomodernizacji będzie wykonywane ocieplenie budynku i fotowoltaika. Planowane jest również wykonanie parkingu.- tłumaczyłą nam Pani Joanna Damaziak, Sekretarz Powiatu - Dzięki wykonanym pracom, które uwzględniały zwiększenie funkcjonalności budynku, podniesiono komfort obsługi mieszkańców i stworzono lepsze warunki pracy dla pracowników Starostwa. - dodała

Ważnym elementem remontu budynku przy ulicy Dalekiej 11a była możliwość stworzenia sali obsługi mieszkańców, a także sali konferencyjnej, w której odbywać się będą posiedzenia Rady Powiatu i jej Komisji. Warto pamiętać, że jednostki mieszczące się w budynku przy ul. Żyrardowskiej 48A pozostają bez zmian. Planowany jest również remont budynków przy ul. Kościuszki z przeznaczeniem na siedziby jednostek organizacyjnych powiatu.

Polub nas na Facebook