Odpowiedzą za narkotyki

Tylko od początku tego miesiąca grodziscy policjanci zatrzymali 5 osób z narkotykami. Czujność i dobre rozpoznanie pomogły zabezpieczyć przy nich marihuanę, amfetaminę i haszysz. Wśród zatrzymanych była również nieletnia. Wszyscy usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. To przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Grodziscy policjanci podczas codziennych służb zwracają uwagę na osoby, które mogą mieć związek z przestępstwami narkotykowymi. Podejrzewane osoby są natychmiast sprawdzane pod kątem posiadania środków odurzających. Tylko w tym miesiącu funkcjonariusze podczas takich kontroli zabezpieczyli po kilka porcji marihuany, amfetaminy i haszyszu.

Tylko w ciągu ostatnich kilku dni grodziscy policjanci w różnych miejscach powiatu zauważyli podejrzane zachowanie 5 osób, które mogły ukrywać przy sobie narkotyki. Podejrzenia funkcjonariuszy okazały się słuszne między innymi wobec 15-latki skontrolowanej przed 13.00 w Milanówku i 17-latki sprawdzonej po 9.00 w Grodzisku Maz., które miały w kieszeniach po porcji amfetaminy. Policyjna czujność nie zawiodła również w przypadku nieco starszych mężczyzn, na których mundurowi zwrócili uwagę podczas wieczornych służb. W Żukowie po kontroli został zatrzymany 40-latek z torebką marihuany, a w Podkowie Leśnej 33-letni obywatel Ukrainy, posiadający ponad 4 gramy tego samego środka przy sobie i w miejscu zamieszkania. Wczoraj po 18.00 w Milanówku podczas kontroli 19-latka policjanci zabezpieczyli torebkę z haszyszem.

Zabezpieczone przez policjantów narkotyki nie trafią już do dalszego obrotu, a wszystkie zatrzymane osoby odpowiedzą za posiadanie środków odurzających. To przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawą nieletniej zajmie się sąd rodzinny. Policjanci ustalają pochodzenie wszystkich zabezpieczonych narkotyków.

Polub nas na Facebook