Po 21 latach zatrzymany za zabójstwo

Dzięki współpracy Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim z funkcjonariuszami Policji został zatrzymany 61-letni Ryszard Ł. podejrzany o dokonanie zabójstwa na terenie Milanówka. Decyzją Sądu najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Za powyższy czyn grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Pod koniec lipca 2013 r. na podstawie postanowienia Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim z pomocą strażaków z PSP w Grodzisku Mazowieckim dokonali zatrzymania Ryszarda Ł. jako podejrzanego o zabójstwo Julii P.

Ewenementem w tej sprawie jest fakt, iż zabójstwo miało miejsce w 1992 roku na terenie Milanówka. Podejrzany w tej sprawie Ryszard Ł. wyjechał z kraju i przebywał na terenie Niemiec, gdzie po kolejnym dokonaniu zabójstwa odbył karę 14 lat pobawienia wolności.

W lipcu 2013 roku, po uzyskaniu informacji o jego powrocie do Polski, Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim wznowiła postępowanie, a sprawę potraktowała priorytetowo. Wraz z funkcjonariuszami policji wykonali szereg czynnośći, które doprowadziły do ustalenia miejsca jego pobytu.

Zgromadzone dowody pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu zabójstwa oraz zastosowania wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za powyższy czyn grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook