35-latek w grodziskiej komendzie usłyszał zarzuty kradzieży aż 7 rowerów. Ustalony i zatrzymany przez kryminalnych mężczyzna przyznał się do przestępstw popełnionych na terenie powiatu. Maciej N. dobrowolnie podał się bezwzględnej karze roku pozbawienia wolności. Za kradzież grozi nawet 5 lat więzienia.

Podczas wzmożonych czynności w sprawach dotyczących kradzieży rowerów, grodziscy kryminalni wytypowali osobę podejrzaną o te przestępstwa. Natychmiast pojechali do miejsca zamieszkania 35-latka w sąsiednim powiecie i zatrzymali go.

Podczas rozmowy z policjantami mężczyzna przyznał się do kradzieży jednośladu z terenu jednej ze szkół. Dalsze analizy materiałów w kolejnych sprawach wskazywały, że ten sam sprawca mógł dokonać także podobnych czynów w innych miejscach. Jak się szybko okazało zatrzymany od ponad miesiąca działał również w rejonie innych szkół w Grodzisku Maz. i Jaktorowie, a także w okolicy dworca PKP. Łącznie Maciej N. usłyszał zarzuty dokonania kradzieży 7 rowerów. Przyznał się do wszystkich czynów i dobrowolnie poddał karze wyznaczonej przez prokuratora. Za kradzieże mężczyzna najbliższy rok spędzi w więzieniu. Te przestępstwa zagrożone są karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook