Podkopał się pod garaż i ukradł kable

Dobre rozpoznanie i skutecznie prowadzone działania operacyjne grodziskich kryminalnych przyczyniły się do zatrzymania 33-latka, podejrzanego o włamanie. Mężczyzna przyznał się do podkopania się pod garaż na posesji i kradzieży przewodów elektrycznych. Łukasz C. usłyszał zarzut dokonania kradzieży z włamaniem i dobrowolnie poddał się karze. To przestępstwo zagrożone jest nawet 10-letnim pozbawieniem wolności.

Regularnie prowadzone działania operacyjne i dobra znajomość środowisk przestępczych  pomogły grodziskim policjantom w ustaleniu kolejnej osoby podejrzanej o dokonanie przestępstwa. W ręce kryminalnych wpadł 33-latek, który został wytypowany jako sprawca włamania do garażu. Właściciel obiektu potwierdził, że kilka dni temu ktoś podkopał się pod garaż i zabrał ze środka kilkadziesiąt metrów przewodu elektrycznego. Swoje straty wycenił na 2 tysiące złotych.

Zatrzymany w sprawie Łukasz C. przyznał się do dokonania tego przestępstwa. Po przedstawieniu mu zarzutu kradzieży z włamaniem, mężczyzna skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze. Za ten czyn grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook