1 wypadek, 8 kolizji oraz zatrzymanych łącznie 7 nietrzeźwych kierujących to wyniki trwającej 5 dni policyjnej akcji „Znicz 2012” na drogach powiatu grodziskiego. W działania na terenie całego powiatu zaangażowanych było 149 policjantów. O bezpieczeństwo na drogach dbało 31 funkcjonariuszy.

Od środy grodziscy policjanci prowadzili działania pn. „Znicz 2012”. Funkcjonariusze obecni byli na głównych ciągach komunikacyjnych, a także na ulicach dojazdowych do cmentarzy. W ciągu 5 dni w działania na terenie całego powiatu grodziskiego zaangażowanych było 149 policjantów. 31 funkcjonariuszy drogówki dbało o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. 1 i 2 listopada policjantów wspierali strażnicy miejscy oraz druhowie OSP w Baranowie, którzy obserwowali ruch na drogach z wiatrakowca.

W czasie kontroli policjanci drogówki zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali też ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci. W ciągu 5 dni na drogach powiatu grodziskiego doszło tylko do 1 wypadku, w którym 1 osoba została ranna oraz 8 kolizji. Policjanci zatrzymali 2 kierowców w stanie nietrzeźwości oraz 3 po użyciu alkoholu i 2 nietrzeźwych rowerzystów.

Polub nas na Facebook