Ostatnie 5 dni były okresem wytężonej pracy dla wszystkich policjantów. Szczególnie dużo zadań w czasie trwania akcji „Znicz” mieli funkcjonariusze drogówki. Grodziscy policjanci dbali o bezpieczeństwo użytkowników dróg razem z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Na szczęście na drogach naszego powiatu było dość bezpiecznie. Doszło do 1 wypadku, w którym 2 osoby zostały ranne oraz do 23 kolizji. Policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców.

Akcja "Znicz 2018”  trwała 5 dni. W tym czasie funkcjonariusze,  jak zawsze, sprawdzali, czy kierowcy poruszają się z bezpieczną prędkością, badali ich trzeźwość i kontrolowali również stan techniczny pojazdów. Wszystko po to, aby  użytkownicy dróg bezpiecznie dotarli na groby bliskich i z nich wrócili. Mimo dość dużego natężenia ruchu, na drogach powiatu grodziskiego było dość bezpiecznie. W czasie tych dni doszło do 1 wypadku na autostradzie, w którym 2 osoby zostały ranne oraz do 23 kolizji. Po kontroli stanu trzeźwości kierujących, policjanci zatrzymali  2 osoby, które kierowały swoimi pojazdami w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo po pościgu zatrzymany został kierujący motocyklem, który nie zatrzymał się do kontroli. Po zatrzymaniu okazało się, że nie ma uprawnień do kierowania. Jego stan trzeźwości zostanie potwierdzony na podstawie wyników przeprowadzonych badań krwi.

W czasie akcji „Znicz” policjanci nie otrzymali zgłoszeń dotyczących kradzieży w okolicach cmentarzy, ani innych przestępstw, które miałyby zakłócić spokojne przeżywanie tych ważnych dla mieszkańców i gości dni.

Polub nas na Facebook